Skocz do zawartości

Pytania związane z instalacją LPG


holcu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sebastian11032

Witam!

Zastanawiam się nad wyborem instalacji gazowej firmy STAG, może ktoś posiada i poleca?

Mój samochód to Opel Astra III

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 936
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość luk2009

Ja od tygodnia mam nowo założoną instalację lpg stag i jak na razie wszystko ok. W poprzedniej astrze g 1.6 16V też zakładałem staga i przejechała u mnie 50k km bez żadnych problemów i z tego co wiem nadal śmiga aż miło. Najważniejsze jak ktoś Ci to założy i wyreguluje. Napisz z kąd jesteś to ktoś może poleci Ci dobry warsztat. A tak z ciekawości jaki masz silnik?

Edytowane przez luk2009

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomekopel

Witam w swoim oplu mam silnik 2,0 turbo 200 koni ...juz sie uporalem z silnikiem i na benzynie chodzi tak jak powinien ,natomiast na gazie strasznie szarpie i nie pali na wszystkie cylindry.Bylem dwa razy w serwisie w niemczech za pierwszym razem poczyscili i bylo ok ale tylko na miesiac .Za drugim razem powiedzieli aby sprobowac wymienic cewke zaplonowa(tylko po co jak na benzynie jest ok)lub matrix ale to koszt od 350 euro..(jest to instalacja frontgas...w polsce nie znalazlem nikogo kto by ja serwisowal..

Tu mam pytanie co moglbym zrobic?Ktos mi podpowiedzial by zmienic sterownik...ale czy to wystarczy czy trzeba jeszcze inne elementy instalacji zmieniac?jaki moze to byc koszt?

Edytowane przez tomekopel

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ReFLeX

Co Ci czyścili? Wtryski?

Za wymianę wtryskiwaczy w PL dasz mniej niż 350 euro, więc z tym bym się wstrzymał.

 

Co do sterownika, to jeśli chcesz tym autem jeździć w PL, to warto byłoby go zmienić, bo chyba ten niemiecki wynalazek (frontgas) w Polsce serwisuje tylko kilka firm na krzyż.

Z tego co kiedyś słyszałem (nie potwierdzone), to jest to klon włoskiej instalacji firmy DEC2001. Jest jeszcze opcja "zrób to sam" - jeśli zdobędziesz odpowiedni kabelek, to można by ustawić parametry pracy w NXGAS Force II.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomekopel

Czyscili matrix...instalacje montuja w niemczech i zgadza sie ze to klon wloski.W polsce juz bylem w wielu miejscach nie stety dla wszystkich to cos nowego a w niemczech juz troche za duzo zaplacilem za porady.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sebastian11032

Posiadam silnik 1796 cm3 Moc 140 KM / 103 kW, będzie się opłacała tu instalacja LPG ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam silnik 1796 cm3 Moc 140 KM / 103 kW, będzie się opłacała tu instalacja LPG ?

i tak i nie...

 

weźże sobie znajdź w necie jakiś kalkulator LPG i przelicz. Nie jesteśmy jasnowidzami żeby wiedzieć jak jeździsz, gdzie jeździsz i ile jeździsz...

co do samej instalki - podstawa to znalezienie dobrego montera który nie tylko dobrze założy ale i zestroi. Na instalacji i jej montażu nie warto oszczędzać jeśli zamierzasz długo użytkować bezawaryjnie auto

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość luk2009

Posiadam silnik 1796 cm3 Moc 140 KM / 103 kW, będzie się opłacała tu instalacja LPG

 

Ten silnik jest na liście prins na której są silniki źle znoszące współpracę z lpg ( problemy przed 100k km).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności