Skocz do zawartości

Czyszczenie plam oleju silnikowego z polbruku - jakie preparaty polecacie ?


holcu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy jest na forum Użytkownik, który bawił się usuwaniem plam oleju silnikowego z kostki polbrukowej ? Pytam, gdyż mój dziadek zostawił nieco plam po oleju silnikowym na polbruku.

 

Generalnie mam kilka zapasowych kostek polbrukowych i myślałem, by najprościej je po prostu wymienić. Gdyż plamy znajdują się praktycznie w obrębie jednego miejsca (około 0.5 m2) bo tylko tak mogę zaparkować auto.

 

Próbowałem różnego rodzaju patentów z Youtube, ale nieskutecznie. Spróbowałem ludwika i myjki ciśnieniowej też nic nie dało. Widziałem ostatnio w Castoramie preparat typowo do usuwanie plam po olejach silnikowych z polbruku, ale kosztował około 50 zł. Nie jest to dla mnie barierą, ale nie chciałbym wydać kasy, a preparat miałby nie zadziałać, lub efekt miałby być niezadawalający. Stąd drodzy forumowicze prośba do Was, czy ktoś miał podobny problem ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz może znasz kogoś kto ma maszyny sprzątające w przemyśle. W mojej poprzedniej pracy był płyn oraz granulat do rozpuszczania w wodzie do maszyny dawało się 1l koncentratu na 250 l wody. Zmywało to wszystko z płytek, betonu powierzchni lakierowanych i laminowanych.

W posadzkach betonowych rozrobienie tego koncentratu 1 na 5 i wylanie na plamę oleju nawet starą i głęboko wchłoniętą w beton, zostawienie na jakieś 0,5 h, powodowało że olej jak gdyby wypychany był do górnej warstwy i zamieniał się w coś podobnego do dość gęstego żelu a plama znikała.

Sam raz użyłem w garażu i efekt był podobny, odrobina koncentratu i wody i stara plama po oleju prawie znikła. Niestety nie pamiętam nazwy. ten koncentrat był w hobokach 30 litrowych i nie dostępny w detalu.

Firmy sprzątające mają podobne środki - mają do nich dostęp.

A i jeszcze najważniejsze nie odbarwiało betonu szarego i barwionego.

Jako ciekawostkę dodam że raz zmiennik polał wykładzinę PCV w kabinie i zaczęło to cholerstwo ją rozpuszczać, a było rozrobione 1 na 3.

Jak nie zapomnę to spytam kolegi co tam jeszcze pracuje o nazwę tego środka tylko muszę być w okolicach domu.


No i nie zapomniałem. Znajomy podał mi nazwę tego środka - VALET PRO i żebym poszukał w internecie.

 

Tutaj chodzi o coś takiego jak w tym linku : w.puresolve.com/detaprod.asp?idioma=3&idpage=33&pais=7&idproducto=72

to nie jest reklama.

 

Tu daje ten link - http://www.puresolve.com/detaprod.asp?idioma=3&idpage=33&pais=7&idproducto=72

Tu opisywany produkt - płyn - http://www.puresolve.com/detaprod.asp?idioma=3&idpage=33&pais=7&idproducto=72

I proszek - http://www.puresolve.com/detaprod.asp?idioma=3&idpage=33&pais=7&idproducto=73

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harnas1515

U nas czyscili tydzień temu miejsce gdzie stoją widlaki.

Sporo metrów. ;)

Dowiem się czym i sprawdzę efekty.

 

Na pewno zmywanie chemi karcherem z gorącą wodą było.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzegorzyk

Mam pewne cholerstwo i mam miejsce gdzie wymieniam olej i są plamy ,zaraz idę zrobić próbę.

 

3 razy aplikowane i ni kuta.

Edytowane przez grzegorzyk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wczoraj w castoramie flakonik 500ml za 48 zł i chyba efekt będzie zadawalający. Po mniejszych plamach śladu już nie ma. Z plamy robi się proszek, który trzeba po prostu pozamiatać.

 

Inny preparat był bazujący na rozpuszczalnikach, ale kiedys stosowałem same rozpuszczalniki i efektu nie było żadnego. A preparat, który kupiłem rozlałem na plamę i w instrukcji napisane by po ok. 10 godzinach zamieść proszek.


Łukasz, Twój dziadek przecieka???

Na pęcherz sie nie skarżył ostatnio???

 

Dziadek ma już nalatane prawie 400 tysiączków : SMILE : i cały czas jeździ, ale gdzieś tam gubi olej i czasami kawałek rudej odleci : SMILE :, ale jeździ bez wizyt u mechaników i to najwazniejsze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harnas1515

U nas stosowali płyn. Koncentrat do rozpuszczenia.

Po pięć godzinach zmywali.

 

 

Elekt naprawdę zadowalający.

 

Nie robię w reklamie.

Nie mam z tego dodatków.

 

Możecie usunąć. ;)

 

 

 

56f162acca733c264eb377d43549a817.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzegorzyk

 

 

Kupiłem wczoraj w castoramie flakonik 500ml za 48 zł i chyba efekt będzie zadawalający. Po mniejszych plamach śladu już nie ma. Z plamy robi się proszek, który trzeba po prostu pozamiatać.

 

Daj na pw co to takiego nabyłeś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend usunąłem biały nalot po czyszczeniu oleju i jestem zadowolony z efektu działania:

 

OilKiller.png

 

Zdjęcie załączyłem dla osób, które mnie oto prosiły : SMILE : Jedyny minus to szkoda, że to takie drogie. 58 zł za taką buteleczkę to troszkę drogo według mnie. Szczerze mówiąc, kupiłem głównie by sprawdzić skuteczność, ale następnym razem chyba pokuszę się na wymianę poszczególnych kostek polbrukowych i wreszcie zbliża się serwis olejowy w Ivecu to do wymiany pójdzie uszczelka miski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności