Skocz do zawartości

Opinie z użytkowania 1.7 CDTI


Gość OpelAdama

Rekomendowane odpowiedzi

Gość OpelAdama

Naprawdę zaskoczyło mnie, że jak dotąd nikt nic nie pisał na forum o Mocce 1.7 CDTI. Być może nie znalazłem odpowiedniego wątku? Ale to chyba dobre miejsce. Jeśli temat może zostać, to chciałbym zacząć od swojej opinii. Jestem bardzo zadowolony z wyboru tego silnika. Choć wcześniej wydawało mi się to nieprawdopodobne, to średnie spalanie rzadko mocno przekracza 5l. Na razie przez pierwsze 45 tys. km bezawaryjnie (piszę o silniku). Jak na takie, jednak małe auto, 130 KM jest wystarczające. Proszę o opinie jak sprawuje się innym

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciesze się, że pasuje Ci ten silnik .. mam podobny ale w Merivie .. jeździłem tez Mokka z takim silnikiem ale z automatyczna skrzynią .. jeździło sie świetnie, ale jak dla mnie Mokka jest za słabo wyciszona pod ten silnik .. jest w niej za głośno .. choć automat z uwagi na specyfikę skrzyni i jej pracy jest jeszcze głośniejsza niż manual. O silnik trzeba dbać .. dobrze jak jexdzisz po trasie wiecej niż po miescie .. warto pomyslec o dodawaniu srodków do czyszczenia wtryskiwaczy co jakiś czas i dodatków do paliwa .. szczególnie jezeli zalezy Ci na długiej bezawaryjnej pracy :) to bedzie działało w przyszłości :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OpelAdama

Ja mam wersję z manualem. Nie jeździlem szczerze mówiąc z automatem. Czy jest głośno? Nie powiedziałbym, no może na trasie czasem mogłoby być ciszej. Ale kusi spalanie przy mało dynamicznej jeździe, jest ten silnik bardzo ekonomiczny! Co do dodatków to leję dodatek Bizol dla diesla. Power 500+ czy coś takiego. Niby nie jest to konieczne, ale lubię dmuchać na zimne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Widzę że kolega Arkos pracuje w serwisie . Chciałbym zapytać co myślisz o silniku 1,7 Cdti . Chodzi mi po głowie zakup małego suva ale szczerze powiem że z wyglądu bardziej podoba mi się trać od mokki. W chevrolecie chyba nie było 1,4 z twardszymi głowicami żeby LPG założyć więc chyba jednak diesel.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie mam negatywne zdanie na temat diesli. Kupując auto do miasta, diesel jest nieporozumieniem. Uważam, że diesel jest dla ludzi bogatych a ci skromniejsi powinni użytkować benzynę, jest opcja LPG. Koszty napraw diesli są sporo wyższe w porównaniu do benzynowych.

Jeśli mowa o 1,7 nowszej generacji, czyli na CR to z pewnością jest mądrzejszy od starszych na pompie VP44, z pewnością przebija nowy 1,6cdti i z pewnością jest lepszy od 1,3cdti.

Nie pchałbym się w niego. Wogóle w diesla bym się nie pchał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności