Skocz do zawartości

Nierówna praca silnika oraz mrugające podświetlenie


Gość pannAleksandra

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, tadekfo napisał:

Sprawdziłem, macałem wszystko ok. oprócz jednego węża wchodzącego do parownika gazu -eureka - kapało na półoś. Dokręciłem opaskę i będę obserwował. O ile to był ten wyciek płynu to by było wspaniale.

Ja musiałem wymienić krócice w parowniku lpg - bo mimo nowych przewodów gumowych połączenia się pociły.

Więc warto dalej obserwować.

 

Z kolektorem to już jak pisze Adaś - jak masz coś na wierzchu to łatwiej to robić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tadekfo napisał:

oprócz jednego węża wchodzącego do parownika gazu -eureka - kapało na półoś.

 

Szkoda że nie pisałeś o LPG od początku.

Często jest tak że są źle dokręcone opaski przez gazownika.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do demontażu kolektora czy muszę coś po drodze jeszcze zdemontować?  Czy wystarczy odkręcić śruby mocujące go do głowicy? Trochę mnie to przeraża, ale jak dałem sobie radę z uszczelnieniem podpory wału, wymieniłem uszczelniacz wału od strony skrzyni, osłonę rozrządu to pewnie z waszą pomocą uporam się z tym problemem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio znalazłem taką wypowiedź "

Jest duże prawdopodobieństwo niewłaściwego ustalenia położenia tarczy kodowej na wałku rozrządu. Mechanik mógł chcieć sprawdzić dokręcenie śruby mocującej koło zębate do wałka po zdjęciu przyrządu pozycjonującego rozrząd podczas montażu i przeciągnął.

W moim przypadku z powodu złego ustawienia tarczy falowały wolne obroty."

Może w moim przypadku dzieje się podobnie z wolnymi obrotami. W warsztacie gdzie była robiona głowica nie wiem czy mieli odpowiednie blokady do rozrządu? Problem zaistniał właśnie po tej " naprawie ". To był pierwszy zakład gdzie samochód przyjechał na kołach a wyjechał na lawecie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, adam1954 napisał:

Ale jeżeli to zauważyłeś to sprawdź.

Pisałem o przypadku falowania obrotów silnika na biegu jałowym innego użytkownika forum. W jego przypadku było wadliwe ustawienie czujnika położenia wałka rozrządu. Zastanawiam się czy w moim przypadku nie jest podobnie, tym bardziej, że była robiona głowica. Może coś sknocili i mając na uwadze dalsze czynności jakie podjęli z corsą to wcale mnie to nie dziwi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy walki z corsą. Odpiąłem czujnik położenia wałka rozrządu. W pracy silnika nic się nie zmieniło, oczywiście wywaliło błąd. Zapomniałem dodać, że jak auto długo chodzi na jałowym to wyskakują błędy z wypadaniem zapłonu ( sporadyczne ) Jak normalnie po odpaleniu jedzie się to nie wyskakują. Tylko na jałowym. Nagrałem pracę silnika opkiem ale dla mnie to tylko wartości które się zmieniają ale co z nich wywnioskować, tego moja wiedza nie wie. Podaję w załącznikach logi pracy corsy na biegu jałowym. Może coś z tego zrozumiecie.

Livedata_2006_Corsa-C_Silnik__Z 12 XEP_201711021116.csv

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napięcie ci skacze 13.5 - 14,1 V

Obydwie sondy są na ubogo.

Pierwsza leży całkiem na ubogo.A powinna już dawno oscylować.

Zawór par paliwa masz aktywny a na wolnych powinien być nieaktywny.

Czujnik dezaktywacji portu powinien być 2.5- 3 V a jest 4.5 V

Zeszyt1.xls

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i o czym to świadczy ?- nie mam pojęcia. Nie znam się na charakterystyce pracy silnika . Mogę jedynie coś wymienić , sprawdzić, przeczyścić. Dlatego piszę tu na forum i by bardziej doświadczeni mogli mnie ukierunkować w dalszych pracach usprawnienia samochodu córki. Więc wołam  pomocy !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności