Skocz do zawartości

Nierówna praca silnika oraz mrugające podświetlenie


Gość pannAleksandra

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj zdemontowałem EGR-a  Za bardzo nie widać by tamtędy wyciekało. Kupiłem nową uszczelkę i jutro założę po oczyszczeniu  papierem ściernym gr. 1000. Zobaczymy czy coś pomoże. Wyciek widać po lewej stronie obudowy filtra oleju ( patrząc od przodu samochodu ) i mokro jest na łączeniu skrzyni z blokiem silnika. Kropelki są aż na samym dole. Na bloku i obudowie filtra są smugi ultrafioletowe . Pewnie z powodu temperatury płyn odparował a smugi zostały. Jutro sprawdzę kompresję by wykluczyć upg, aczkolwiek wyciek może być tylko zewnętrzny z upg ( nie mam pojęcia jak to jest w praktyce ) i kompresja będzie ok. Auto nie kopci na biało. Oprócz wycieku i tych niestabilnych  obrotów na jałowym chodzi jak zegarek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wyciek będzie na zewnątrz z UPG to kompresja może być dobra.

Ale warto się upewnić.

Nie zawsze będzie kopcić na biało przy wycieku do cylindra.

Musiało by lać dość dużo.

 

Ale oby nie było problemów z pękniętą głowicą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, adam1954 napisał:

Ale oby nie było problemów z pękniętą głowicą.

Jak zweryfikować takie uszkodzenie? Czy przy kompresji to wyjdzie? Czy pęknięcie może być tylko na płaszczu płynu i na zewnątrz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o tym myślę.

Ja bym podał ciśnienie ok 2 atm. w układ chłodzenia ( tylko zabezpieczyć reduktor od gazu czyli zablokować przelot przez niego z dwóch stron) przez dorobiony korek w zbiorniczku i jak masz podany do chłodzenia kontrast to obserwować którędy jest wyciek

 

Ale myślę jednak że głowica jest dobra tylko poszła UPG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem pod EGR-a nową uszczelkę, bez silikonu. Zalałem płyn i obserwuje. Silnik odpalił od na raz. Nawet chodził przez 5 s prawidłowo i zonk. Obroty spadły, patrze na EGR a tu sączy się płyn. Dziwne - nowa uszczelka skręcone prawidłowo na krzyż i leje się płyn?  Od początku, demontaż EGR silikon i na nowo montaż. Poczekam do jutra aż silikon zwiąże.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że powierzchni EGR nie splanowałeś papierem ściernym tak jak już kila , kilkanaście razy doradzałem w różnych tematach.

Na chwilę może starczyć ale czy za jakiś czas spaliny nie wypalą silikonu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, nie wiedziałem, że należy splanować  powierzchnię EGR-a. Jak będzie ciekło to zrobię to na pewno. Operacja wymiany uszczelki nie jest czasochłonna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż człowiek się uczy całe życie:D

Takie płaszczyzny zawsze warto pomierzyć jakimś liniałem aby wiedzieć czy uszczelka da radę.

Dla tego wielu mechaników stosuje Reinzosil jako lek na całe zło , bo zawsze uszczelni.

Ale w tym przypadku oprócz płynu dochodzą spaliny a Reinzosil już może nie dać rady.

Zostaje jeszcze silikon do kominków na 1200 st.C ale ja zaś nie sprawdzałem jak na niego wpływa płyn chłodniczy

No w sumie to już bedzie druciarstwem:D

Ale czasem druciarstwo sie sprawdza na długie kilometry

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy. Właśnie zalałem płyn chłodniczy, odpaliłem auto. Na razie wycieków nie widać. Auto przez 5s chodziło prawidłowo  a następnie zaczęło falować. Zrobiłem op-comem reset wartości wyuczonych zarówno o2 jak i przepustnicy. Odpaliłem auto i poczekałem zo włączenia wentylatora. Zgasiłem auto wyciągnąłem kluczyk odczekałem z 10min. i odpaliłem auto. Nic w pracy silnika się nie zmieniło. Nagrałem logi od włączenia zapłonu do włączenia się wentylatora.

Zeszyt1.xlsx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności