Jump to content
kuba_181

jaka temepratura

Recommended Posts

witam .

Jaką macie temperaturę silnika po przejechaniu np 5 km . (jeśli tem. jest około 10 c)

1.6 101 km jak ktoś ma taki silnik . Czy szybko wam się nagrzewa??

Ciężko taki parametr porównać, u mnie jednostki zawsze rozgrzewają się dłużej ze względu na to, że na zimnym silniku jeżdżę bardzo delikatnie.

Po 5 km ponad 80 st.C.A przy zero i poniżej to prawie zaczyna dochodzić do 80.Te silniki się długo grzeją.

A tym bardziej że masz LPG.

Edited by adam1954

Po 5 km ponad 80 st.C.A przy zero i poniżej to prawie zaczyna dochodzić do 80.Te silniki się długo grzeją.

A tym bardziej że masz LPG.

ja po przejechaniu 6 km do roboty ledwo sięga ponad 80 st. a jadę cały czas stała prędkością

montujesz na zimę jakąś osłonę na kratkę??

to nie polonez

Nie i nie próbuj ty tego robić.Sterownik silnika jest w takim miejscu że przedmuch powietrza z kratki wlotu w klapie jest mu bardzo potrzebny.

Dla pewności wymień sobie termostat.Jeżeli po 10 km nie masz temp.ok 85-87.Tak w ogóle to wskazania wskaźnika są przekłamane i według Opcoma wyszło że zaniżone o jakieś 5 st.C.

Jest jeszcze inny problem (prawdopodobnie) dłuższego grzania u ciebie.Sprawdź jak gaziarz wpiął ci reduktor.Jeżeli masz go równolegle to błąd.możesz to zauważyć przy niższych temp gdy będziesz chciał jeszcze kabinę nagrzać.Ja przepiąłem sobie go na powrocie z nagrzewnicy

Edited by adam1954

Jest jeszcze inny problem (prawdopodobnie) dłuższego grzania u ciebie.Sprawdź jak gaziarz wpiął ci reduktor.Jeżeli masz go równolegle to błąd.możesz to zauważyć przy niższych temp gdy będziesz chciał jeszcze kabinę nagrzać.Ja przepiąłem sobie go na powrocie z nagrzewnicy

Dlaczego wpięcie równoległe jest niezgodne ze sztuką?

Przecież takie wpięcie jest jak najbardziej OK.

Nie jest dobre.Ciepły płyn jest rozdzielany do reduktora i do nagrzewnicy.Skutek taki że w kabinie ciepło jest później.Przełączenie reduktora na powrót z nagrzewnicy powoduje że najpierw się grzeje nagrzewnica z potem reduktor.

teoretycz tak

niestety u mnie to nie dziala jak powinno

wiec najpierw grzeje mi reduktor ;)

U mnie dużo pomogło.Koledze gazownik od razy tak połączył i też nie narzeka.

Może u ciebie jest podłączony pierwsze reduktor a potem nagrzewnica?