Skocz do zawartości

jaka temepratura


Gość kuba_181

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...
  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość sintra 98

Witam trochę odświeżę temat ,mam Merive kilka dni dziś temperatura na dworze -11 do pracy 8 km ,temperaturę 90 C miał po jakieś 7 km.Ciepło odczuwalne z nawiewu już jakieś po 2 km ,ale patrzę a spalanie i średnia 10.5 litra PB mieszkam we Wrocławiu a tu korki super :wacko: czy to w normie :ANGRY::D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak norma... spali ci tyle ile musi.

Chcesz porównać swoje dane - szukaj kogoś kto jeździ takim samym autem, takim samym silnikiem, po tej samej trasie i w tych samych godzinach...

 

Sent with handy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sintra 98

Nie ma czegoś takiego jak norma... spali ci tyle ile musi.

Chcesz porównać swoje dane - szukaj kogoś kto jeździ takim samym autem, takim samym silnikiem, po tej samej trasie i w tych samych godzinach...

 

Sent with handy.

Ale temperatura jaką osiąga ok

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mario_80

Witam trochę odświeżę temat ,mam Merive kilka dni dziś temperatura na dworze -11 do pracy 8 km ,temperaturę 90 C miał po jakieś 7 km.Ciepło odczuwalne z nawiewu już jakieś po 2 km ,ale patrzę a spalanie i średnia 10.5 litra PB mieszkam we Wrocławiu a tu korki super :wacko: czy to w normie :ANGRY::D

Wroclaw, niska temp.to malo te 10.5l

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sintra 98

Wrocław, niska temp.to mało te 10.5l

No chyba żart :o trasę jak zrobiłem z Poznania po zakupie to spalanie 6.1 ale nie przekraczałem 120 km/h :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No chyba żart trasę jak zrobiłem z Poznania po zakupie to spalanie 6.1 ale nie przekraczałem 120 km/h

 

 

Ale jaki żart.

Trasy na autostradzie pokonanej z ekonomiczną prędkością nie możesz porównać do jazdy w mieście i to jeszcze w korkach.

Do tego korek korkowi nie równy. W jednym stoisz 30 min a w drugim 2 godz.

I jakie ci wyjdzie spalanie?

Trzymaj się sprawdzania na trasach i jeżeli będzie ci palił na trasie więcej to możesz szukać problemu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mario_80
No chyba żart trasę jak zrobiłem z Poznania po zakupie to spalanie 6.1 ale nie przekraczałem 120 km/h

To zobacz ile podaje producent i dodaj sobie 10-15% w normalnej jezdzie, a jak korki i mrozy to jeszcze parenascie % trzeba dorzucic do optymistycznych wartosci ;)

 

Nie mozliwe jest 6,1l Pb w Mery z16xe jadac do 120km/h. Jadac do max 100km/h wychodzilo mi ponad 7l Pb. Chyba ze piszesz o innym silniku, ale w Pb tez bym powatpiewal - wystarczy rzucic okiem na pomiary spalania nagrywane przez autocentrum.

 

Dla mnie do sredniego spalania jest tez wazna srednia predkosc z kompa, bo jednemu sie wydaje ze jechal 120, a drugi tylko przy tej predkosci wyprzedzal, a tak to jechal 90 i srednia z trasy wyszla duuuzo nizsza a wiec i spalanie nizsze.

dziś temperatura na dworze -11 do pracy 8 km ,temperaturę 90 C miał po jakieś 7 km

A te 7km to w jakim czasie pokonales? Ruszyles i non stop jazda, czy co chwila swiatla?

 

U siebie mam wrazenie ze temp rosnie szybciej na postoju ;)

Edytowane przez Mario_80

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sintra 98

To zobacz ile podaje producent i dodaj sobie 10-15% w normalnej jezdzie, a jak korki i mrozy to jeszcze parenascie % trzeba dorzucic do optymistycznych wartosci ;)

 

Nie mozliwe jest 6,1l Pb w Mery z16xe jadac do 120km/h. Jadac do max 100km/h wychodzilo mi ponad 7l Pb. Chyba ze piszesz o innym silniku, ale w Pb tez bym powatpiewal - wystarczy rzucic okiem na pomiary spalania nagrywane przez autocentrum.

 

Dla mnie do sredniego spalania jest tez wazna srednia predkosc z kompa, bo jednemu sie wydaje ze jechal 120, a drugi tylko przy tej predkosci wyprzedzal, a tak to jechal 90 i srednia z trasy wyszla duuuzo nizsza a wiec i spalanie nizsze.

A te 7km to w jakim czasie pokonales? Ruszyles i non stop jazda, czy co chwila swiatla?

 

U siebie mam wrażenie ze temp rosnie szybciej na postoju ;)

Silnik mam 1.4 T 120 km i trasę z Poznania tyle mi spalił wg komputera ,a do do jazdy do pracy to świateł mam sporo ale nie które przejeżdżam bez zatrzymywania i oczywiście o 5,30 ruchu prawie niema ,bo normalni ludzie o tej porze śpią jeszcze :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące temperatury płynu w chłodnicy.

 

Odpaliłem samochód po całej nocy stania na mrozie (temp. na zewnątrz wskazywała -15 st. C). Płyn w chłodnicy po przejechaniu ok 15 km nagrzał się do 90 st. C (jechałem obwodnicą ze stałą prędkością ok 100km/h), następnie wjechałem do miasta i stanąłem w korku i temp. płynu zaczęła spadać do ok 60 st. C.

 

Czy takie zachowanie jest normalne w tym samochodzie? W poprzednich samochodach nic takiego się nie działo.

 

Auto jest nowe (ma przejechane 7k km.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności