Skocz do zawartości

jaka temepratura


Gość kuba_181

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wymieniłem termostat (Z16SE) dzięki podpowiedzi kolegi Adam1954 i jest lepiej. Silnik rozgrzewa się do około 87C po czym następuje otwarcie termostatu i temperatura spada poniżej 80C. Po kilku kilometrach wraca do 80 C i tak już pozostaje. Wydaje mi się że chyba trafiłem za uszkodzony termostat.

Edytowane przez sebasp

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem termostat jeszcze raz na Wahlera i efekt jest taki sam. Silnik nagrzewa się ładnie do 89 stopni, termostat otwiera się i temperatura spada poniżej 80 po czym wraca w okolice 80 i tak już zostaje. Wydaje mi się ze taka jest jego charakterystyka pracy i tak ma być. Poczekam do wymiany rozrządu i wymienię wtedy ten główny. Adam1954 widocznie u Twojego kolegi stary termostat zatrzymał się w innej pozycji. Dodatkowo z nowym tym dołożonym układ cały pracuje tak jak piszesz wyżej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę u niego jak teraz pracuje.

 

Jest jeszcze jedna rzecz.Nasze wskaźniki przekłamują ok 5 st.C w dół . Sprawdziłem to na Opcomie. Na wskaźniku jest poniżej tej środkowej kreski a Opcom pokazuje 90 st

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Qurna, zebym wiedzial ze z16xe tak dlugo sie nagrzewa to nie kupilbym tego auta.

Mam swiezo zalozona instalacje LPG, przelaczanie ustawione na 15C trwa prawie dwa razy dluzej niz w drugim aucie z 1.8T i ustawieniu 25C.

Nowy rozrzad z pompa SKF, swiece, termostatat Gates.

 

Czy w waszych z16xe na biegu jalowym plyn leci do zbiorniczka wyrown. rurkami przelewowymi?

 

Czy przy zwiekszaniu obrotow silnika czujecie cieplejsze powietrze z nawiewow, czy jest na tym samym poziomie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każ sobie ustawić na 30 st.

Jak chcesz trochę poprawić nagrzewanie nagrzewnicy o sprawdź jak masz wpięty reduktor w układ chłodzenia.Jeżeli równolegle to przerób na szeregowe i reduktor na powrocie z nagrzewnicy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja skupiłbym się na tym termostacie - czy go sprawdzałeś przed założeniem do autka?

W Aśce syna też Z16XE dosyć szybko silnik ma temperaturę pracy i po chwili od odpalenia z nadmuchów leci ciepłe powietrze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reduktor wpiety szeregowo pod nagrzewnice. Tylko nie wiem czy w zasilanie czy w powrot. - przewod blizej kierowcy, taki powyginany.

A czemu ma byc na powrocie?

 

Nie widze celu ustawienia 30C. Przy 15C przelacza sie plynnie bez szarpniec.

 

Termostatu nie sprawdzalem w garnku, ale jadac na trasie i sprawdzajac go co jakis czas zanim wskazowke pokaze ponad 80C to nie czuje aby robil sie letni/cieply.

Na ori termostatcie mialem ok 86-87C. Na nowym mam teraz 87-89. Na postoju jak silnik pracuje na jalowym to po czasie przekracza 90C.

 

Po trasie ok 30km woda w zbiorniczku tez ledwo letnia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na powrocie po to aby szybciej nagrzewała się nagrzewnica a potem dopiero reduktor.

Wskaźniki przekłamują o ok 3-4 st.C Sprawdź programem diagnostycznym ile widzi sterownik.Było juz na forum to poruszane.

U mnie też muszę przejechać ok 6 km aby było te 80>

Gaz też pobiera ciepło i jeszcze potęguje niedogrzanie.

Edytowane przez adam1954
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności