Skocz do zawartości

temperatura płynu chłodzącego w TestMode


Rekomendowane odpowiedzi

Ale właśnie dyskusja ta jest o tym, że nie da rady tego uruchomić... Przynajmniej przy radiu cd30mp3. 

Edytowane przez peplunio

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Godzinę temu, duswal napisał:

U mnie zarówno na załączonym jak i wyłączonym zapłonie jest tak samo -39 stopni.

Ponieważ silniki XEP mają termostat z temperaturą otwarcia 105 stopni i w czasie jazdy dochodzi ona ponad 110 stopni to warto mieć tą funkcję działającą żeby obserwować temperaturę.

 

A jaki masz index code w tym 1.6 ? Ja podałam z 1.4 i tam jest index code 027. No i jakie radio masz ?

Edytowane przez Navia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Index code to 027 a radio CDMp3 ale w opcjach mam wybrane CD70 bo tylko wtedy działa wyświetlacz z 3 liniami.

GID dołożyłem sam ale nie było podłączonego 1 kabelka z modułu ECM do złącza przy słupku.

Kabelek dołożyłem ale teraz jest taki problem, że po odpaleniu wszystko działa ale po chwili zasięg znika i pojawia się F i w tym samym czasie wskaźnik poziomu paliwa spada na zero - max w lewo. Podglądając testerem ilość paliwa wskakuje wtedy na 53 litry.

Dodatkowo przestała działać klimatyzacja. Może jakieś zwarcie jest.

GID Meriva 1.jpg

GID Meriva 2.jpg

GID Meriva 3.jpg

GID Meriva 4.jpg

Edytowane przez duswal

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Duswal i co z tą klimą? Działa Ci już? A jeżeli w testmode nie pokazuje ilości paliwa w baku to na 100 % nie ma kabelka doprowadzonego do wtyczki Gida. Ja też ciągnąłem kabelki kiedyś do GIDa, aż trzech brakowało:jeden z ECU, jeden z przewodu od poziomu paliwa i jeden ze złącza od EPS. Teraz wszystko pokazuje tzn. zasięg, spalanie i spalanie chwilowe... Też wspomagałem się na początku wskazówkami i schematami chłopaków z tego forum. Potem zdobyłem TIS i mam wszystko jak coś potrzebuje... 

Edytowane przez peplunio

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duswal u mojej koleżanki jest takie HW:

 

20210613_205901.thumb.jpg.ee2b01dd3f766089704c89d14a8bb149.jpg

 

Aby działał zasięg dorobiliśmy trzy przewody do kostki wyświetlacza:

 

20210606_180508.thumb.jpg.afd23eb2041bc7a10fcb3a7752022ef8.jpg

 

Nie masz tam języka PL?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest nowszy model wyświetlacza firmy Delphi-Grundig.

Ja mam starą wersję firmy Siemens-VDO.

Przerobiłem z wersji 2 liniowej na 3 linie ale teraz żeby wyświetlało 3 linie to muszę zmienić w ustawieniach radio na CD70 a wtedy nie ma języka polskiego.

 

A jest na tym wyświetlaczu prawidłowa temperatura silnika?

Edytowane przez duswal

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zasięg już wyświetla prawidłowy.

Nie wiem jak to się stało ale przy zakłądaniu wtyczki na ECM pogieły się piny i pin 8 masa złączył się z pinem 7 wyjściem na sprężarkę klimatyzacji.

Dlatego po włączeniu klimatyzacji było zwarcie i znikał zasięg oraz poziom paliwa.

Mam tylko pytanie o język polski bo w wyświetlaczu mam ustawiony nasz język ale po chwili zmienia się na angielski.

Zauważyłem, że radio CD30 MP3 ma w ustawieniach tylko angielski a wcześniej był polski - co się stało?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności