Skocz do zawartości
pietek

Naprawa czujnika kąta skrętu kierownicy Opel Meriva

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś może polecić jakiś serwis w Koszalinie lub okolicach gdzie potrafią wyregulować czujnik kąta skrętu kierownicy? Zdecydowałem się na zakup nowego, oryginalnego czujnika kąta skrętu zamiast niepewnej, używanej kolumny kierownicy i z usterką nie mogę się uporać od około 2 miesięcy:(. Już dwóch mechaników podchodziło do tematu i niestety bez większego powodzenia, ale odnoszę wrażenie że nie do końca mieli pojęcie o temacie (mimo wcześniejszych zapewnień że takie rzeczy to niemal od ręki). Będę wdzięczny za każdy namiar z polecenia (komuś naprawiali i jest zadowolony), lub posty od mechaników którzy znają sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kojarzę, że był na forum manual, jak samemu ustawić ten czujnik w CC.

Ale nie mogę znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest jest, tylko że przy aktualnych warunkach pogodowych, braku suchego i ciepłego miejsca i przede wszystkim braku czasu pomyślałem że dam komuś zarobić parę groszy w zamian za jego wiedzę i poświęcony czas. Chociaż jak żaden mechanik nie będzie w stanie tego naprawić to się wk.....e i zrobię sam, choćbym miał w tym samochodzie miesiąc leżeć :).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A daleko masz do Maszewa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

120KM, więc autem z układem kierowniczym nadającym się do rajdów Nascar w przeciwną stronę (skręca w prawo) to raczej byłby karkołomny wyczyn :).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przestań marudzić.

Wyłączasz wtyczkę i jedziesz bez problemów.

Trochę utrudnień bo trzeba użyć rączek ale wiem że się da.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez klusi1990
      Witam serdecznie wszystkich. Mam problem z Merivą należącą do mojej mamy. Zanim udam się do mechanika to chciałem zasięgnąć opinii ponieważ pojawił się niepokojący objaw. Otóż kilka dni temu zauważyłem, że w zbiorniczku wyrównawczym płynu chłodniczego pojawiła się dziwna maź, podobna do pianki. Korek jest czysty co widać na zdjęciach. Natomiast pod korkiem wlewu oleju wygląda to nieco gorzej bo korek jest zabrudzony mazią podobną do gliny zmieszanej z wodą.
      Czy jest to diagnoza której najbardziej się obawiam czyli uszczelka pod głowicą? Czy może jest jeszcze jakaś bardziej optymistyczna wersja? Dodam, że auto pali na dotyk, równo pracuje, nie kopci.
      Z góry dziękuję za każdą pomoc. Pozdrawiam

• Przez merivoman80
      Witam zakupiłem Moją merivke 2005 1,7cdti lekko uderzoną w przednie koło ze stony kierowcy. Po naprawie czyli wymianie wahacza, błotnika, nadlkola i zderzaka. silnik uruchomiłem bez wiekszych problemów, wszystkie systemy działają orócz wspomagania kierownicy. Świeci kontrolka EPS na tablicy ale po podpieciu samochodu pod komputer u dwóch znajomych mechaników odb nic nie pokazuje odnośnie EPS wszystkie pozostale systemy wykrywa tylko z EPS sie nawet nie łączy co może być przyczyną ma moze ktoś jakieś pomysły.

• Przez gadgetPDZ
      Cześć,
      chciałbym wyczyścić, a w ostateczności zaślepić EGR w Merivie A 1.7CDTI (2004). Przeszukałem google i niestety większość informacji i instrukcji  o położeniu EGR jest do silników benzynowych. Powiedzcie proszę, gdzie znajduje się EGR w tym modelu? Czy demontaż jest prosty? Czy po zaślepieniu komputer zacznie wyrzucać check engine? Dodatkowo trafiłem na kilka informacji o tym, że wyciągając EGR należy spuścić płyn z chłodnicy. Czy to prawda? Proszę o pomoc
Partnerem serwisu: Fabryka kart plastikowych LiderKarty
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.