Skocz do zawartości

Check engine Astra 1.6 tylko na gazie


Gość asasa93

Rekomendowane odpowiedzi

Gość asasa93

Cześć.

Mam ze swoją Astrą problem od dłuższego czasu. Od momentu założenia gazu tj. praktycznie od początku tego roku. Problemem jest ciągłe wyskakiwanie check engine przy prędkości 140km/h , bardzo rzadko wyskakuje on wyżej tej prędkości.

Błąd który wykrywa to wypadanie zapłonu na 1 cylindrze, myki były takie,że winna jest listwa, po przełożeniu wtrysków wypadało na 2 cylindrze, mechanik wymienił, ale problem pozostał, wymieniona była też cewka problem nie ustąpił. Na PB ten problem nie występuje. Mogę cisnąć do odcięcia i nic. A na gazie przy tych 140km/h na godzinę auto dostaje nagle muła strasznego jakby coś mu nagle odcinało moc, trwa to 1-2 sek i wyskakuje check. W między czasie z powodu brania oleju była zrobiona głowica, pierścienie.  Męczę się z tym już 4 miesiąc, może ktoś miał podobny przypadek,albo ma jakieś doświadczenie w tej kwestii byłbym wdzięczny za pomoc.

 

 

Poprawiłem tytuł aby był bardziej czytelny

Edytowane przez asasa93

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, asasa93 napisał:

Na gazie ten problem nie występuje. Mogę cisnąć do odcięcia i nic. A na gazie przy tych 140km/h na godzinę auto dostaje nagle muła strasznego

Ja się domyślam że to to chodzi o Pb ale nie wszyscy są tak domyślni.

Wiec popraw.

Ja bym przeglądnął instalację elektryczną Pb.

LPG jest dopinane do Pb 

I może są jakieś problemy ze stykiem.

 

1 godzinę temu, asasa93 napisał:

wypadanie zapłonu na 1 cylindrze, myki były takie,że winna jest listwa, po przełożeniu wtrysków wypadało na 2 cylindrze, mechanik wymienił,

 

Co wymienił.?

Na jakim cylindrze dalej wywala?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość asasa93

Wymienili listwę wtryskową, był myk,że zamienił i wypadało na drugim cylindrze,ale z powrotem podmianka jak było nowa listwa, nowa cewka i wywala znowu na 1. Hm w sumie czy możliwe jest by było coś nie tak z tym pojedynczym wtryskiem i całym mego osprzętem ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, asasa93 napisał:

Na PB ten problem nie występuje. Mogę cisnąć do odcięcia i nic. A na gazie przy tych 140km/h na godzinę auto dostaje nagle muła strasznego jakby coś mu nagle odcinało moc,

 

Więc jak widzisz sprawa jest dla gazownika.

Konkretna regulacja LPG na trasie a nie w garażu.

Tak więc albo przydusisz swojego gazownika do prawidłowej regulacji albo szukaj innego który to ogarnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie w tym przypadku można wspomóc się dotryskiem Pb.

Ale to juz gazownik powinien zrobić jeżeli asasa 93 nie zakupił sobie interfejsu 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności