Skocz do zawartości

Schemat do Gid w Mery. Tyczy silników Z16XE oraz Z14XEP Oraz Z17DTH


Rekomendowane odpowiedzi

Tak. Będzie działało. Mam tak wpięte. Zresztą kiedyś adam1954 podesłał mi tą fotkę przy innego rodzaju problemie. Wszystkie złącza są przy progu kierowcy... Kabelki powinny być wszystkie podciągnięte ze sterownika do tych złączy. Z pinu 35 sterownika silnika kabel brązowo czarny powinien być jużwpięty do złącza X5 pin 29.Piny w złączy X1też są napewno obsadzone. Pozostaje tylko wyprowadzić z tych pinów z drugiej strony kabelki do wtyczki wyświetlacza i to wszystko... Na foto złącze w czerwonym kwadracie to x5. Rób wszystko uważnie. Nie pomyl się w liczeniu pinów, bo możesz coś potem uszkodzić jak źle podłączysz. Piny są ponumerowane w każdym rzędzie każdego złącza. Do pompy paliwa nie trzeba się dostawać bo właśnie pin ze złącza w progu to sygnał z pompy paliwa o ilości paliwa w baku, który sterownik przetwarza na zasięg... 

Screenshot_20210429-184822.jpg

Edytowane przez peplunio

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Navia napisał:

Nie wiemy jak odpiąć tą kostkę z ECU.

Naciskasz na blokadę i ciągniesz metalową dźwigienkę do góry.

Pod koniec pełnego ruchu tej dźwigni wtyczka sama zacznie wysuwać się z gniazda

Ale jak masz kabel w kabinie to jesteś w domu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

peplunio a jak otworzyłeś wtyczkę do GIDa ?

 

adam1954 tam są dwie jakieś kostki. Mniejsza i duża z której wychodzą wiązki w obie strony. To odpinać tą mniejszą ?

 

Nie chcemy znów unieruchomić auta.

 

Kurcze pada a w garażu mało miejsca . Dlatego zbieramy jak najwięcej informacji. 

Pomaga nam mąż koleżanki ale on też trochę laik w takich sytuacjach chodź ,,trochę,, się zna .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy, że wychodzą wiązki w obie strony bo nie rozumiem? Tą większą odpinasz,tą co ma 14 przewodów które były liczone(tak napisałaś wcześniej)...

Edytowane przez peplunio

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że jak napisałeś że to jest ECU to zrobiłam zdjęcie. I tam na zdjęciu jest taka gruba kostka z plastikową osłoną i mniejsza z tym szarym zatrzaskiem. adam1954 pisze o jakimś metalowym zatrzasku. Czy on jest pod tą plastikową osłoną ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już piszę o wtyczce w wyświetlaczu a Ty mi tu o wtyczce w ECU. Napisałaś przecież, że masz już kabelek w kabinie, to po co grzebać we wtyczce ECU?. Po prostu sprawdź złącze x5. Jak masz w nim w pinie 29 wpięty kabelek a w pinie 18 i 6  złącza x1 też są kabelki to zakończ temat ECU bo grzebierz tam bez potrzeby i tylko roboty sobie dodajesz... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o spód wtyczki co zaznaczyłem? To tak,  jest na zatrzaskach.Zatrzaski widać z boku przecież... Próbuj... 

IMG_20210605_111607.jpg

Edytowane przez peplunio

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności