Skocz do zawartości

Schemat do Gid w Mery. Tyczy silników Z16XE oraz Z14XEP Oraz Z17DTH


Rekomendowane odpowiedzi

Urodziłam się z lutownicą w ręku.  :)

Z tankowaniem poczekaja do wyplaty. 

A taki kabel opcoma to kupic na olx bo widziałyśmy oferty czy zrobić konto na aliexpres?

Edytowane przez Navia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz op-coma? Kup cały zestaw na olx: interfejs i kabel oraz oprogramowanie na płytce. Gdzieś z 80 zł dawałem. Na Alliexpress też możesz kupić ale dłużej poczekasz na przesyłkę... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Navia napisał:

Urodziłam się z lutownicą w ręku.  :)

To teraz jeszcze przydałoby się podsumowanie poparte zdjęciami .

Bo jak doczytałem to są jakieś rozbieżności między kolorami jakie podałem z Tisa a jakie były u Ciebie

Ja zmienię tytuł aby inni wiedzieli że w temacie będzie mowa o Z16XE i Z14XEP

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, adam1954 napisał:

To teraz jeszcze przydałoby się podsumowanie poparte zdjęciami .

No jakoś nie zrobili mi zdjęcia  :)

 

OK kupimy na OLX ale widzę ze drogie. Ponad 100zl trzeba dać.  https://www.olx.pl/oferty/q-op-com/

2 godziny temu, adam1954 napisał:

Ja zmienię tytuł aby inni wiedzieli że w temacie będzie mowa o Z16XE i Z14XEP

Ja nie mam nic przeciwko temu.

 

Napiszcie nam jeszcze jedno.

Ten kabel z ECU to podpinać czy nie podpinać ? Bo mamy go przeprowadzonego z komory silnika do kabiny już .

Od tej kostki trzeba go ciągnąć ?  Taką udało się odpiąć. Ta druga w jakimś plastiku jest i nie wiem jak za to się zabrać . Ciężko tam zrobić zdjęcie jak telefon się włoży.

 

 

20210605_145600.jpg

Edytowane przez Navia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kabel z ECU to z pinu35? O nim mówisz? Jeśli o nim mowa to tak, jego trzeba wpiąć do złącza x5 pin 29(jeśli go fabrycznie nie było) . Potem już z tego pinu do gida pin 16...

Edytowane przez peplunio

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak o tym z pinu 35. No jak dopatrzyłeś się tu tylko z jednej strony był ten kabel a z drugiej nie było.  A tą kostkę co pokazałam to w niej szukać tego pinu 35? Spróbujemy zrobić zdjecie calego ECU . 

Z czerwoną strzałką odpieliśmy. Ta z zieloną nie wiemy jak. I z niej wychodzą kable w obie strony. 

W ktorej szukać kabla z pinem 35. 

Może jak go się podepnie pojawi się zasięg?

No i czy oby napewno dobrze policzliśmy piny? Ale jak było by źle to to nie pikazały by się wskazania co?

Chodzi mi o tą niebieską kostkę X1 . 

20210606_141213~2.jpg

20210605_131742~3.jpg

Edytowane przez Navia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Z tej wtyczki pin 35 do złącza x5 pin 29.Piny w Ecu też powinny być opisane. No, w sumie masz rację. Jak podłączysz kabelek z ECU pin 35 do złącza x5 pin 29 i z tego kabelka dopniesz przewodzik i poprowadzisz do wyświetlacza GID do pinu 16 to pewno zasięg się pojawi. Zrób tak i daj znać o efektach. Co do złącza x1 to tak, dobrze podpiełyście bo inaczej nie pokazało by Wam spalania.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności