Skocz do zawartości

Aku czy coś kradnie prąd


Rekomendowane odpowiedzi

KOledzy narzeczonej Meriva A 1,7 cdti. Czasami stoi na dworze przez tydzień i auto odpala bez żadnego ale ale raz w tygodniu przy próbie odpalania tyłko słychać pstrykanie.

Po podłaczeniu do prostownika po pół godzinie odpala bez żadnego ale. Sprawdziłem ładowanie i na włączonych światłach jest 13,8 na wyłaczonych 13,9.

Aku czy coś kradnie prąd tylko dziwne czy raz na tydzień? W aucie wszystko powyłączane i posprawdzane żarówki itp...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź pobór prądu na postoju, multum filmów jest na YT. Można sprawdzać pomiar i wyciągać bezpieczniki po kolei, najczęściej to jakaś żaróweczka świeci/radio do końca nie rozłącza się. Niektóre systemy komfortu rozłączają się dopiero po kilku minutach od wyłączenia silnika. Masz przykładowy filmik co i jak: 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć jakieś zdjęcie z bliska i daleka co to za pompa. Może ktoś coś podpowie, jest za dużo odbiorników które mogą męczyć akumulator na postoju. Musisz jak najwięcej przekazać nam informacji, bez domysłów. Później robimy przelew ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe wiem co to za pompa...Tak mi się wydawało...Ale dziwi mnie to że raz na tydzień nie odpala....Bez róznicy czy mokro czy ciepło....Pompa od dogrzewania po zgaszeniu auta odpada bo by dłużej chodziło...

 

P.S Dziwnie macie w tych merivach..U mnie w aucie jest jakaś klema która rozpoznaje ze coś zabiera prąd i to wyłącza...Czy ta klema Ibs jest tak droga?

Edytowane przez maniek6600

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wnuczek włączył lampkę oświetlenia z tyłu i po dwóch dniach było zero na akumulatorze. Przełącznik ma trzy położenia zero, włączone zawsze, włączone powinno się samo wyłączyć po 30 min. Należy przeciąć jeden z kabli (ten od włączone zawsze) w tej chwili nie pamiętam który ale trzeba to samemu wymyślić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, maniek6600 napisał:

Czy ta klema Ibs jest tak droga?

No przeglądnij internet i zobaczysz cenę.

Ale ogólnie Meriva to nie ten przedział techniczny co BMW

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ten wynalazek w BMW to nie to samo co mam w touranie. Ta klema umnie to też klema minusową ale ona steruje lądowaniem Aku czyli agresywnie ładuje Aku jak zdejmiemy nogę z gazu czyli podczas hamowania silnikiem. Zmniejsza ładowanie przy przyspieszaniu by nie zabierać kilku koni na alternatorze. To do systemu start stop i aku agm efb. Wyłączyłem SS ale czy to dalej działa to nie sprawdzałem. 

 

Tu kolega niech sprawdzi upływność bo jak jest jak to co podaje czyli 0.3 ampera to grubo za dużo jest.  Poza tym to po mojemu to niech zacznie jeździć tym autem albo może sprzedać bo cztery razy w miesiącu jazda to na rowerze raczej nie autem. Tak to nigdy żaden aku nie da rady. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, wesol napisał:

Tu kolega niech sprawdzi upływność bo jak jest jak to co podaje czyli 0.3 ampera to grubo za dużo jest. 

 

 

Faktycznie .

Nie dopatrzyłem że to 0.3 A 

A powinno być 0.03 A

 

W jego przypadku o 300 mA a powinno być max 30 mA

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzeczona jezdzi autem sporo.Co prawda trasy max 10 km ale z 3 razy dziennie.Tak się zastanawiam.Jak jest wyłączana lampka od schowka? Bo jak go kupiłem to nie było żarówki ...No ale dziwne to ze to się dzieje raz na tydzień.Np w piatek przyjechała po trasie 30 km a nastepnego dnia o 16 podczas próby odpalania tylko słychać pstrykanie.Zobaczę dziś ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności