Skocz do zawartości

Aku czy coś kradnie prąd


Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, wesol napisał:

Czyli jak masz seryjnie że 60 Ah to jeśli się da to zapodaj jaki 74 lub 80 Ah to będzie miał dużo lżej. 

 

Ale wcześniej sprawdź ładowanie.

Jak masz kiepskie to zajedziesz nowy aku w tydzień.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, komar23 napisał:

Myślę nad jakimś z Varty, tylko wymiary muszę jeszcze sprawdzić jaki się zmieści 

 

Bardzo dobre sa. Tylko bierz najlepiej wersje blue. Nie bierz silvera. Blue jest do długiego życia akumulatora w aucie cywilnym. Nie jakieś tam ekstremalne typu taxi karetka pogotowia, policja itp. 

Alternator jego ładowanie itd to podstawa by sprawdzać. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 15.12.2019 o 07:13, komar23 napisał:

Dzieki za odpowiedzi, wszystko posprawdzam przed zakupem 

Mam możliwość kupić baterie 72, czy to wystarczy pod ful opcje w merivie plus webasto, bateria watra 72 z tego roku za 300zl 

Czy taka bateria starczy? I zap x coś tam czy zap brać po uwagę 

Edytowane przez komar23

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczko akurat to farsa.

U mnie oczko było zielone a aku miał 1/3 pojemności.

Robi się pomiary aku i wtedy można zdecydować.

 

 

 

1 godzinę temu, komar23 napisał:

Mam możliwość kupić baterie 72,

 

Do tej pory nie napisałeś jaką powinieneś mieć według Vinu.

A czemu nie od razu 100 ?

Będziesz miał duzo zapasu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, adam1954 napisał:

Oczko akurat to farsa.

U mnie oczko było zielone a aku miał 1/3 pojemności.

Robi się pomiary aku i wtedy można zdecydować.

 

 

 

 

Do tej pory nie napisałeś jaką powinieneś mieć według Vinu.

A czemu nie od razu 100 ?

Będziesz miał duzo zapasu.

 

Według Vinu 65 lub 66,i jeszcze jest exide 72ah za 315 zł, i co wziąć varte, zap, czy exide 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro według VIN 66 Ah - to 72 mieści się w 10% normie i można taki montować.

Ale zanim założysz nowy to warto sprawdzić altek - tak jak koledzy wcześniej pisali.

EXIDE sobie odpuść, za podobną kasę masz Varte Silver.

Jesteś z Częstochowy - to chyba na Św. Rocha jest sklep z bateriami i pewnie zanim założysz to sprawdzą ci wszystko - zanim wypiszą gwarancje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rafalgrzegorz napisał:

Skoro według VIN 66 Ah - to 72 mieści się w 10% normie i można taki montować.

Ale zanim założysz nowy to warto sprawdzić altek - tak jak koledzy wcześniej pisali.

EXIDE sobie odpuść, za podobną kasę masz Varte Silver.

Jesteś z Częstochowy - to chyba na Św. Rocha jest sklep z bateriami i pewnie zanim założysz to sprawdzą ci wszystko - zanim wypiszą gwarancje.

Ładowanie 14.4, przy włączonym zapłonie 12.2,przy odpaleniu 9.8,ok to odpuszczę exideidę, zmierzę skrzynkę przed zakupem, może wejdzie 74

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsza Varta tylko nie silver. To do karetki pogotowia. Jak już to Varta blue. Poza tym w ramach wyjaśnień dodam że w niektórych Aku oczko czarne to właśnie Aku sprawny. Patrzcie też na to.  Nie ma czegoś takiego jak Aku może być o 10%wuejsxy czy mniejszy. Aku samochodowy to Aku rozruchowy czyli tak naprawdę liczy się prąd rozruchowy a nie pojemność. Przecie śmiało.moze kupić Aku np firmy Optima i tam są wersje np blue Red czy yelow. Tam Aku o pojemności można powiedzieć niedużej ma prąd rozruchowy duży na tyle że Aku Optimy 55Ah ma większy prąd jak taka Varta centra  itp 74Ah. Co innego Aku podtrzymujący np z optimy właśnie blue czyli wersja marine może pracować do dość głębokiego rozładowania. Jest przeznaczenie i jest do tego odpowiedni Aku. Tyle w temacie. Nie ma  przeszkód by w aucie z silnikiem 1.4 założyć akumulator  nawet 220 Ah. Jeśli jest miejsce a akumulator mamy za darmo to czemu nie. To tak jakbyście pisali że po co mi auto które ma 400 koni jak ja nie jeżdżę na wyścigach czy nie jeżdżę szybko nie ciągam lawety itp. na pusto też można takim autem jeździć.  Zresztą czy audi Q7 czy jaki VW Touareg ma akulator nie wiem 150 czy 200 Ah bo ma silnik pod maską 5.0 TDI?  Nie ma zwykły Aku który znajduje się pod siedzeniem. Systemów na pokładzie też jest sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności