Skocz do zawartości

Corsa D Opór przy regulacji ciepło/zimno


Gość Kapiszonowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kapiszonowiec

Mechanik do którego oddaje auto, wymieniał mi żarówki w panelu klimatyzacji( Corsa 1.2 2007r. klimatyzacja manualna) Tak wymienił, że pokrętło regulacji temperatury, gdy chciałem ustawić na "całkiem zimno" zatrzymywało się w połowie zimnego. Poprawił to i teraz od tej połowy "zimnego" do "0" nie ma charakterystycznego dźwięku zębatek, tylko jest lekki opór aż do "0"

Zimne powietrze leci, ale co może być przyczyną, że tak się dzieje? Można coś na to poradzić? Wiem, że przy zmianie żarówek nie wyjmował radia, a więc zielonego pojęcia nie mam jak on to zrobił(nie chciał powiedzieć) W ASO krzyknęli 350 zł za samą weryfikację! Pomóżcie mi jak się do tego zabrać? Oglądałem filmy na youtube i samo wyjęcie panelu jest proste, ale co dalej??

Doda, że przy tym oporze lekko ruszają się przyciski od klimy i obiegu.

Dodałem zdjęcie poglądowe, czerwoną linią jest zaznaczone gdzie występuje opór.

panel-nawiewu-klimatyzacji-opel-corsa-d-507380118.jpg

Edytowane przez Kapiszonowiec

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa prawidłowo? Jeśli tak to bym nie grzebał bez sensu. Licho wie jak te pokrętło jest skonstruowane od środka i co je tam spowalnia. Może na żywca coś otwierał/rozbierał i są tego skutki. Można było zaatakować samemu wcześniej a nie teraz poprawiać po mechaniku. Jak nie jest skręcane to pewnie na zatrzaskach siedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę razy wymieniałem mieszalnik w corsach D.  Ta klapa nie musi się jakby w tunelu i obciera. Potrafili co zdolniejsi tak używać siły na pokrętle że linka potrafiła z mocowania wyskoczyć lub nawet coś pękało. Taki urok tego modelu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kapiszonowiec
17 godzin temu, WariatPSM napisał:

Działa prawidłowo? Jeśli tak to bym nie grzebał bez sensu. Licho wie jak te pokrętło jest skonstruowane od środka i co je tam spowalnia. Może na żywca coś otwierał/rozbierał i są tego skutki. Można było zaatakować samemu wcześniej a nie teraz poprawiać po mechaniku. Jak nie jest skręcane to pewnie na zatrzaskach siedzi.

Co masz na myśli "Jak nie jest skręcane to pewnie na zatrzaskach siedzi."?

Działać działa, wkłądałem palec do środka i podczas oporu czuję, że się przekręcają zębatki. Wkurza mnie to po prostu....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o obudowę, tak żeby do zera rozebrać. Widzę, że pokrętło wychodzi na drugą stronę i jest w postaci zębatki, za nią widzę dostawiony plastik w kształcie litery V, w którym pewnie mocuje się cięgło/linkę. Ten plastik w kształcie litery V posiada jakąś sprężynę w środku? Czy jest też tam kawałek kołka zębatego do sterowania?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kapiszonowiec

W weekend będę rozbierać to coś więcej napiszę. Mam drugie pytanie w temacie. Wymieniając filtr kabinowy zauważyłem takie pęknięcie jak na zdjęciu(poglądowe) Czy po wyjęciu filtra u was też widać pęknięcie? Przeglądałem filmy i na każdym też tak jest. To jest normalne??

cor.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nikt nie produkuję pękniętych plastików, w tym wypadku osłony/obudowy/elementu wspierającego. Po prostu przy wymianach czasem tak jest, jak ktoś nie wie jak poprawnie wyciągnąć taki filtr, czy nie chce przy tym pół auta rozebrać. To w takim wypadku wymiana na siłę wchodzi w grę, zawsze są jakieś straty jak jest kiepskie dojście i mało miejsca na działania ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się dokładnie przyjrzał - bo to wcale nie musi być pęknięcie tylko ślad po wtryskarce albo miejsce połączenia 2 części obudowy - musiał byś porównać z inną obudową jak w twoim autku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności