Skocz do zawartości

zapowietrzony uklad paliwowy. potrzebna pomoc


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 117
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Tzn. bez uruchamiania kluczyk w pozycji gdy widać kontrolki na zegarze. no to jeszcze jak długo ma ten zabieg trwać?

matros500, dotąd az przestanie lecieć paliwo z powietrzem !! przez ten przewód widac bąble jak idą :] to dalej się odpowietrza! :?: aż zacznie iśc samo paliwo .W pompce jest zawór zwrotny więc nie ma możliwości się zapowietrzyć przez pompkę!! jeżeli chodzi o kluczyk to tak jak myślisz w pozycji swiecenia kontrolek!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

brzoza,

 

Witam Serdecznie.

Jakiś czas temu poruszałem temat mojego problemu, w którym mi pomogłeś link:

http://forum.opel24.com/zapowietrzony-uklad-paliwowy-potrzebna-pomoc-vt15909,20.htm

Temat kontrolki znikł i już się nie pojawia, autko chodzi dobrze , ale od tego czasu zaczęło bardziej kopcić czarnym dymem, szczególnie jak jadę pod górę lub jak dam mu ok 3000 obr. To znaczy nawet jak stoje a przegazuje go ponad 3 - 3,5 tys to z rury czarny dym jak smoła leci no a trawie pozostaje czarna smuga jakbym sprayem prysnoł. Pytanie czy to jest sadza, czy może coś nie tak z wtryskami?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przegazuje go ponad 3 - 3,5 tys to z rury czarny dym jak smoła leci no a trawie pozostaje czarna smuga jakbym sprayem prysnoł. Pytanie czy to jest sadza, czy może coś nie tak z wtryskami?

Przypomniałem sobie twój problem!! Chciałeś regenerować pompę :) Ale wracając do pytania . to ten czarny dym zawsze jest powodowany niedostateczna ilością powietrza! i dlatego zle spala nam sie paliwo!!. czyli filtr powietrza czy jest czysty , oraz dolot czyli ta rura do turbiny, czy czasami nie jest popękana :) lub zle skręcona opaskami. Następnym takim objawem jest uszkodzony przepływomierz masy. Niedostateczna ilość przepływanego i mierzonego powietrza jest odczytywana przez ECU i automatycznie zmniejsza dawkę paliwa . Co za tym idzie samochód jeździ bo jexdzi ale osiągi ma kiepskie i kopci niemiłosiernie . Sama turbina tez może być tego przyczyną należało by zmierzyć ciśnienie doładowania itp. Może jakiś przewód koło turbo jest nieszczelny ,czyli pęknięty itp. Jezeli ktoś z twoich kolegów ma interfejs ABcom na maxa 232 To można pomierzyć przepływkę jak i również ciśnienie doładowania turbiny!! Wtryskiwacze są ustawiane na odpowiednie ciśnienie i tu raczej w tych silnikach sie nie rozregulują :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam

 

Mam Opla Astre 2.0 DTL 80KM. Tracila mi moc. Fachman od pomp wtryskowych powiedzial mi zebym najpierw wyczyscil kolektor ssacy. Rzeczywiscie byl bardzo zabrudzony. Ale wracajac... zeby sciagnac kolektor ssacy to musialem odkrecic przewody wysokiego cisnienia od pompy. Gdy zalozylem spowrotem przewody i chcialem zapalic to nic... Uklad mi sie zapowietrzyl... I teraz moja prosba... niech mi ktos pomoze i powie jak mam odpowietrzyc ta pompe... bo juz brak mi pomysłow... POMOCY!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. bo juz brak mi pomysłow... POMOCY!!!

 

stasiek89, Ja to dokładnie opisałem!! Tylko nie mam czasu szukac . Poszukaj w moich postach masz zdjęcia i sposób i czym. :lol: Lub może ktoś cie naprowadzi!! Powodzenia :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie zapowietrzylo na przewodach wysokiego cisnienia to powinno wystarczyc male krecenie rozrusznikiem. Jednak jak chcesz tak bardzo to poluzniasz te nakretki od przewodow co sa nakrecane na wtryski i krecisz rozrusnikiem. Bedzie sie lało paliwo. Troche wyleci paliwa i bombelkow i wtedy skrecasz i powinno juz gadac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Anonymous

napisz czy rozwiązałeś swój problem z zapowietrzonym układem po czyszczeniu kolektora dolotowego??

mam podobny problem też go czyściłem i wydawało mi się że układ został odpowietrzony ale mam teraz bardzo słabe auto i nie wiem czy to nie jest przyczyna zapowietrzenia się samochodu

dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności