Skocz do zawartości

zapowietrzony uklad paliwowy. potrzebna pomoc


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Czy poprostu duzo wiesz? Pozdrawiam

Nie warsztatu nie mam :D .Ale mój zaklad zajmuje sie naprawa maszyn budowlanych dlatego silniki diesla nie sa dla mnie obce. Co do zacisku to tylko przy wymianie filtra . I raczej sie nie odpowietrza od razu przy wymianie ,tylko w tedy jak jest juz koniecznosć.

 

A co to znaczy ze odpowietrzac wtedy gdy jest koniecznosc? Mi sie wydaje ze lepiej odrazu zrobic porzadnie, pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 117
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

A co to znaczy ze odpowietrzac wtedy gdy jest koniecznosc? Mi sie wydaje ze lepiej odrazu zrobic porzadnie, pozdrawiam

Kol.siboo, jak wymieniamy filtr paliwa .To pompę mamy w pełni zalaną paliwem ,prawda?bo ona sie sama nie zapowietrzy w trakcie wymiany!!Tylko nasza nieumiejętność czyli:: za maly stan w filtrze paliwa , zle załozona uszczelka gumowa [podwinięta] Za mocno skręcona pokrywa filtra przez co może nastapić pękniecie nawet nie widoczne!! Zruszane przewody w tej pokrywie i ciągną powietrze! [są tam takie uszczelki typu -oring] .Za mały stan paliwa w baku!! i z przewodu spłynie nam paliwo do zbiornika!! Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest ten zacisk stolarski.Montują tez zaworki zwrotne na tym przewodzie ale trzeba ciąć przewody!! I na sam koniec za małe obroty silnika po uruchomieniu !!po wymianie filtra !!Należy przyczymac go na obrotach 1500tyś kilkanaście sek. Gdy sie do tego dostosujemy to pompka siedzi w bagażniku!! A my idziemy na :D i podpowiadamy koledze który przeciąga paliwko z duszą na ramieniu i myślami czy odpali :)8)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj diesel znow dziala...

dziala bo przepuszczal powietrze na wezykach przelewowych...

troche to trwala zanim do tego doszedlem...generalnie trzy dni w przeciagu 13 z braku czasu :D ale wazne ze juz ok tak jak wczesniej i nic nie przerabialem ani nic nie cudowalem

pozdrawiam brzoza, za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi sie wlasnie wydaje ze chyba warto kupic za te pare zlotych nowe weze i je wymienic nawet jak jest tylko podejrzenie i tylko problemy z odpalaniem po dluzszym postoju(10-12 godzin) niz odrazu gonic z pompa do serwisu boscha. Ale wszyscy odrazu pierwsze co to krzycza "pompa".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki SIBOO ale jak to działa w opisie jest napisane że są 2 przewody tylko napisz jak je wpiąć najlepiej wmiarę dokładnie bo nie kumam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

Wpinacie rozłączając wąż powrotny (z pompy do baku)

Jeden koniec na wyjście pompy a drugi do kanistra lub na węża powrotnego.

Włączacie zapłon - elektrozawór w pompie się otwiera i można odpowietrzać.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności