Skocz do zawartości

Audi A3 P8 ''SAFE'' ''Immo'' Problem


Gość maersk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)  może to nie jest odpowiednie forum i trochę nie ładnie rozkładać Audi i prosić o pomoc w rozwiązaniu problemu Audi a3 p8 rok 2007...ale kto pytanie błądzi w końcu grupa VAG 

Od początku : Usterka 
Przyjechał do klient że auto pali np tydzień dwa i później nie pali i znowu pali i tak co jakiś czas ma cyrk. 

Diagnostyka :
Komupter CDIF :  po z czytaniu błędów 

[Konsola Wskaźników] 
-Moduł Sterujący   3 
- Interfejs diagnostyczny dla magistrali danych ( obwód otwarty) 

[Immo]

-Sterownik silnika - nie zaadaptowano danych immobilizera 
-Moduł Sterujący- 16346

Więc co długo się nie zastanawiając po prostu wpakowałem w sterownik o numerze   03G 906 018 DH uniwersalny emulator plus wykonałem programowe czyszczenie (skrót) i jestem pewny że zrobiłem to dobrze i nagle klient wraca na lawecie.....i całkiem już zgłupiałem.... auto na tą chwile nie pali... czy jest ktoś kto coś powie cokolwiek naprowadzi licznik oczywiście ma błąd i to błąd pamięci [ROM] ponieważ piszę na nim SAFE I doświadczenie mi to mówi ale dlaczego jeżeli z głównego ECU usuwam składniki dalej jest identyczny problem.... dodaje fotografie może ktoś co po tym doradzi co przeoczyłem bo dramat, dramat po prostu  mi tylko przychodzi na myśl właśnie co jest na zdjęciach kodowanie immo ale jak go zakodować jak nic nie idzie kodowanie serwisowe itd...... program jakiś czy co ? nie wiem i tu moje zdanie żaden WASD w licznik nie powinien mieć miejsca jakieś programowania licznika nie wchodzą w grę skoro jest usunięty z ecu zostają fakt cany    jak obrobię pliki wstawię zdjęcia 

PS: Jutro opiszę jak sobie z omegą poradziłem :) post z miesiąca temu 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rozwiązałem problem ale co prawda jestem w szoku wielkim..... kupiłem na allegro sterownik zrobiłem po prostu klon 1 do 1...... założyłem i odpalił kurka wodna czasem mnie to przeraża jakie przypadki można spotkać już nie wspomnę że w starym i eprom i inne ahhh szkoda gadać robiłem lutowałem programowałem i nic zwykły klon pomógł 

s1.png

s2.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności