Skocz do zawartości

Zawór scv 1.7 cdti


Gość pablo9876

Rekomendowane odpowiedzi

Rozrząd sam wymieniales? Jesli u mechanika i stwierdził ze zbyt naciagniety to deliktnie by mnie zdenerwowal.  Rzadał bym wymiany paska i prawidłowego naciagniecia. Jesli sam to tez zalecił bym taka procedure żeby w razie "W" nie pluć sobie w brode

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 157
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość pablo9876

Nie ja, tylko mechanik wymieniał. Faktycznie byłem zły, ale co tu dużo krzyczeć. Sam nie zrobię, a wrogów nie ma co sobie robić. Ale dobra sugestia, może warto ponownie sam pasek wymienić. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo9876

Tu akurat wspomniałem że z przyjemnością przyjmę jeszcze młodszy silnik pod maskę. Sprawdzał i zapewnił że nie mam się co martwić. A mam jeszcze takie pytanie, wracają wczoraj po trasie były momenty gdzie musiałem np. przed światłami gwałtownie wytracic prędkość i po zatrzymaniu autem przez dłuższą chwilę trzęsło karoseria . Dzieje się tak czasami i tylko w takich sytuacjach. Po mieście normalnie nic się nie dzieje auto normalnie jeździ. Dwumasa? Poduchy pod silnikiem podobno ok. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo9876

Marcinie wspomniałeś że przy czyszczeniu egr wymieniasz uszczelki na nowe. Powiedz mi gdzie nabywasz owe uszczelki? Dzwoniłem do Aso to facet wciska mi że jest jeden rodzaj, a ja widzę że ta dolna różni się. Wygląda jak ta pierwsza tylko w środku ma kwadratowy otwór i 2 otwory na śruby a nie 4 jak w pozostałych silnikach. Nawet po numerze mówi że jest jeden rodzaj. Wciska mi taką jak na 2 zdjęciu. No chyba że na dole nie ma w ogóle? 

Screenshot_20210409_093811_pl.allegro.jpg

Screenshot_20210409_094432_pl.allegro.jpg

Edytowane przez pablo9876

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazales uszczelki stalowe z innego typu egr.  U ciebie od dołu nie masz uszczelki stalowej tylko rurke wchodzącą w rure z dolotu, zakończona blaszka . Taki kominek.

I na nim masz uszczelnienie

Screenshot_20210409-104514_(1).png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo9876

Właśnie tłumaczyłem facetowi w Aso że to inny typ egr, ale był mądrzejszy. Czyli do czyszczeni potrzebuję tylko tą 1. Dzieki za info. 

Edytowane przez pablo9876

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba pora zamknac ten temat. Bo jest tu taki misz masz, od scv przez wtryski dpf egr akumulator i co tylko mozliwe. W razie kolejnych problemów zamieszczaj nowy wpis w odpowiednim dziale.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności