Skocz do zawartości

Zawór scv 1.7 cdti


Gość pablo9876

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pablo9876

Cześć Wszystkim.

Powróciłem do marki więc i wracam do grona szczęśliwych posiadaczy Opli. 

Temat znany ale mam pytanie do tych którzy mają wymianę za sobą? W serwisie zrobiona diagnostyka i wyszło scv ale krzyczą ponad 1 tys za sam zawór, natomiast w sieci jest już sporo ofert producenta denso. Czy ktoś może mi powiedzieć o jakich nr kupić zawór scv denso? Rozbieżność cenowa to kilkaset złotych ale nr części również różne. Niektóre pochodzą z Japonia inne Węgier itp. Czym się kierować żeby później nie było problemu z ustawieniem w serwisie? Z góry dziękuję i czekam na szybką pomoc. 

Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 157
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kup taki jaki numerowo posiadasz.  Chyba bedziesz miał ten "długi" i drozszy. Wymiana prosta, po wymianie przyuczenie małej dawki paliwa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo9876

Dzięki za odpowiedź. Nie odkręcałem go, ale faktycznie wizualnie to ten dłuższy i droższy. Niestety numerów nie widać. Ale już wiem co robić. Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo9876

Cześć wszystkim. Jestem właśnie po wymianie scv i szczerze niewiele to pomogło. Niestety po programowaniu zaczął wydobywać się dziwny dźwięk z okolic wtryskiwaczy na zapłonie. Czy ktoś się spotkał z tym? Wspomnę że mam założonego powerboxa. Możliwe że podczas programowania w serwisie tu też coś przestawili? Dźwięk podobny do odgłosu zbrojenia prsekaznikow. Macie jakieś sugestie? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo9876

Falowały mi obroty, na zimnym silniku potrafił mi zgasnąć i wywalić komunikat moc ograniczona i nie mogłem odpalić. Teraz po wymianie na zimnym silniku jest ok, ale na ciepłym dalej lekko falują ponadto przepustnica cały czas wyje. Na serwisie powiedzieli mi że podobno tego zaworka scv się nie kalibruje tylko zaznacza się że został on wymieniony i po iluś km sam uczy się dawki. To prawda? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedni twierdzą ze nie. Inni ze tak. Po wymianie przyuczenie małej dawki paliwa na pewno nie zaszkodzi. Jest to chwila. Co oznacza ze przepustnica wyje? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo9876

Jednak to nie przepustnica ani egr bo odłączałem kostki. Właśnie z tej strony słychać takie wycie jakby pompka podawała paliwo i to na stałe, wyłącza się dopiero po wyjęciu kluczyka. Na serwisie stwierdzili że jakieś urządzenie np z elktromagnesem wydaje dźwięk i mam się nie martwić, tylko jeździć może samo się wykalibruje i ucichnie po x km. Brak mi słów na taką ocenę sprawy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnej przepustnicy nie ma diesel bo większą ilość powietrza dieslowi nie szkodzi. To jest tylko klapa gaszaca która działa tylko przy gaszeniu silnik. Podczas jazdy czy choćby pracy silnika na postoju nic ona nie robi.  Jakieś problemy z falowaniem itp to zazwyczaj EGR powoduje, jakieś nieszczelności czy choćby czujniki, problemy z kabloteka od czujników itp. scv nic kalibrować nie trzeba bo inaczej to by już nowe auto nie chodziło poprawnie w salonie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, wesol napisał:

To jest tylko klapa gaszaca która działa tylko przy gaszeniu silnik. Podczas jazdy czy choćby pracy silnika na postoju nic ona nie robi.

A co jeżeli sterownik silnika wariuje i podaje przebiciem napiecie na tę klapę?

Albo jest po prostu jakieś zwarcie na zasilaniu tej klapy i silniczek buczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności