Skocz do zawartości

Zawór scv 1.7 cdti


Gość pablo9876

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pablo9876

To co Panowie zalecacie? Na chwilę obecną nawet powerboxa odłączyłem i na razie polatam bez tego. Skoro sam scv się uczy więc nie chcę żadnych zakłóceń wprowadzać. Czyli delikatne falowania podczas naciśnięcia gazu sobie już darować bo ten typ tak ma? 

Edytowane przez pablo9876

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 157
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Może tak buczy przez powerboxa

Racja.Można to sprawdzić .

Ale jeżeli tak będzie dalej to trzeba szukać .

Może TTTM?

Może warto spróbować wypiąć wtyczkę od klapy i nasłuchiwać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo9876

Może nawet źle to nazywam, bardziej pisk ale dalej piszczy po odpięciu powerboxa tak więc raczej nie to. Nie mam nawet jak tu wrzucić bo mam nagrane. Ale dziwi mnie zbieg okoliczności że od razu po wymianie scv taki cyrk. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fachowo jest to przepustnica. Ale jesli wypinasz wtyczki z zespołu egr i przepustnicy i nadal masz dziwne dzwieki to stetoskop i nasłuchiwac . Czy spalanie chwilowe po wymianie scv sie zmieniło?  Skoro auto juz nie gaśnie a przed wymianą tak było to mozesz mieć inne usterki na które nie zwróciłeś uwagi bo cala uwaga była skierowana na falowanie obrotów i gasniecie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo9876

Szczerze to nie wiem ponieważ nabyłem niedawno te auto. Ale byłem w Aso na sprawdzeniu i wszystko było ok poza wskazaniem przez mechanika problemu z tym zaworem. Tak poza tym jedynie co wyszło to dużo błędów historycznych, pierdolki jakbym był spadek napięcia, rozładowany aku, itp. . Ale wszystkie nieaktywne. A tak przed wymianą autko latało i nic nie piszczało , pomijając kwestie obrotów. Tak obecnie na ciepłym silniku spalanie oscyluje 0,4-0,6. Wcześniej było 0.6-0.9.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli potrafisz to wyslij nagranie tego dzwieku. Wyglada na to ze wymiana scv byla i konieczna jak zalecil mechanik i poprawna. Teraz trzeba zlokalizowac  to "wycie, cykanie,piszczenie" i jego przyczyny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo9876

Dziś objaw trochę zanikł, działa krócej i ciszej. 

piszczenie.m4a

Oczywiście nagranie pochodzi z pierwszego dnia kiedy było to bardzo intensywne. Wydobywa się od strony egr, przepustnica, ale tylko przypomnę że jak odłączało się kostki dalej dźwięk był. 

Edytowane przez pablo9876

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fachowo to się to nazywa klapa łagodnego lub miękkiego gaszenia. Przepustnica jest w benzyniaki. Steruje przepuszczaniem powietrza lub powietrza i paliwa razem wziętego.  Można śmiało ja odpiąć i tak jeździć. Niektóre auta mają rąk że nawet na szafie nie zapali się żadna kontrolka ale większość ma pomarańczowa ikonkę niesprawności. Nie wpływa to natomiast na pracę silnika, jego moc czy inne sprawy. To element skonstruowany by nieco oszczędzić dwumas przy gaszeniu. Jednakże klapa gaszaca na te objawy co kolega podaje nie ma wpływu. Problem musi leżeć gdzieś indziej. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wesol napisał:

Fachowo to się to nazywa klapa łagodnego lub miękkiego gaszenia.

A w katalogu jest inaczej

https://opel.7zap.com/pl/car/p10/g/9/5-0/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo9876

Czyli koledzy nie przejmować się tym? Gaszenia auta odbywa się spoko, lekko bez jakiś wibracji. Jeszcze znalazłem coś takiego na ten temat? Ale dlaczego jak odpiąłem wtyczkę od przepustnicy dźwięk był dalej dopóki nie wyłączyłem zapłonu i wyjąłem kluczyka? 

https://astraklub.pl/viewtopic.php?t=812772

Screenshot_20210305_215045_com.android.chrome.jpg

Edytowane przez pablo9876
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności