Skocz do zawartości

Zawór scv 1.7 cdti


Gość pablo9876

Rekomendowane odpowiedzi

Cóż chyba dopiero po zrobieniu tego co raki24  można się przekonać co u Ciebie piszczy.

Po wyłączeniu wtyczek piszczy dalej to nie jest to sprawa elektryczna  w takim razie.

Może faktycznie są jakieś przedmuchy.

Ale dźwięk co najmniej dziwny.

I bardzo metaliczny.

On jest podczas pracy silnika czy po zgaszeniu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 157
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość pablo9876

Pierwszego dnia było ciągle. Obecnie wszystko odbywa się po włączeniu zapłonu i zgaszeniu silnika. Dziś już jest dużo ciszej i jak wspomniałem tylko w tych 2 przypadkach się pojawia. Tak jakby coś dawało sygnał żeby coś się ustawiło. Przy gaszenia słychać na koniec tego piszczenia że coś przeskakuje jakby się układało w nowej pozycji. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo9876

Raczej nie, jak dla mnie właśnie dochodziło to od strony tej przepustnicy, ale nawet mechanika zmyla to że jak odłączył kostkę od niej to dalej piszczało. A dopiero co pozbyłem się 1.7 w astrze h, ale tam to silnik igła, pracował rewelacyjnie. Jutro postaram się obecny dźwięk nagrać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo9876

Jestem dziś po porannych obserwacjach. Odgłosy są przy wyłączonym silniku przed i po uruchomieniu. Pierwsze nagranie jest po włączeniu zapłonu. Natomiast 2 nagranie jest po wyłączeniu zapłonu i wyjęciu kluczyka. Przez chwilę jest pisk a po chwili coś się przestawia. Może macie kogoś w mazowieckim kto ogarnia ople. Dostaję już siwych włosów. 

nagranie 1.m4a nagranie2.m4a

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo9876

Panowie a może odłączyć akumulator na 10 min żeby ustawienia się zresetowały? Wtedy wszystko się wyzeruje i powróci do pierwotnych ustawień? Czy źle myślę? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo9876

Faktycznie jest, ale jeżeli to ona to jaki związek ma ciągły sygnał który słyszymy? Odłączenie napięcia może spowodować wyzerowanie ustawień? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo9876

Panowie mam... Stetoskop się przydał. To jest to, coś w środku przeskakuje. Teraz wyrzuca mi błedy na desce że poziomowanie sprawdzić, układ wspomagania. Co mogło się stać bo auto nie kręci w ogóle. 

IMG_20210306_172432.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności