Skocz do zawartości

Zawór scv 1.7 cdti


Gość pablo9876

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkiego. Czyszczenie dpf 400-500 . Jesli jest w srodku nie uszkodzony. Zamiennik 1400 w górę. Zbyt ogólne info. Jesli turbina puszczała to regeneracja. Czyszczenie dolotu, duzo gdybania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 157
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość pablo9876

Za turbo jest olej, wylali z kolanka ale wirnik cały. Intercooler zaolejony. Szukają dalej, a z błędów to błąd doładowania i świecy żarowej tylko. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy szybka jazda? Jak wypalasz DPF to najlepiej jak masz bieg zapięty 5 lub 6 ale obroty tak 2700-3000.  Niedobrze jest jak zapina się 4 bieg i ciśnie 4000 obr. Ma byś silnik.micno obciążony czyli fajnie by było zapiąć na hak przyczepkę i wtedy jechać nawet z obrotami 2500.  Jak olej wylewasz z IC czy węży to turbo skończyło żywot i ma duże luzy. To powoduje że olej idzie na wydech i zabija DPF. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo9876

No jechałem na 6 i obroty ok 3-3,5 tys tak mi się wydaje. I nie było jak inni piszą jak turbo wydmuchuje olej i zaciera silnik wycie, tylko utrata mocy i spowolnienie auta do momentu przerywania pracy i silnik zgasł. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo9876

Panowie jeszcze konkretnej odpowiedzi nie dostałem ale kierują się w stronę odmy. Mają ja jeszcze zdemontować i weryfikować czy turbo czy odma. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo9876

Panowie czy trzeba zdejmować pokrywę zaworów żeby zweryfikować odmę? 

Chyba mechanik się zmienił, dziś jest nowa koncepcja, nie zdejmują pokrywy zaworów w celu sprawdzenia odmy , tylko oczyścili wszystko i będą podejmować próbę uruchomienia. Wtedy sprawdza czy turbo czy odma puszcza olej jeżeli silnik ruszy. 

Edytowane przez pablo9876
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności