Skocz do zawartości

Zawór scv 1.7 cdti


Gość pablo9876

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 157
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość pablo9876

Na razie silnik trochę na biegu jałowym czasami zafaluje, ale mechanik sugeruje żeby  polatać, bo auto chwilę czekało po demontażu na nowego właściciela. Na przyszłość jeżeli ktoś musi wymienić silnik nie decydujecie się na anglika mimo małego przebiegu. Mój niby ok 70tys a kultura pracy gorsza od starego po 160 tys. Być może musi się dobrze przesmarować, nie wiem... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo9876

Panowie pozwolę sobie już ciągnąć historie mojego auta w jednym wątku. Mam pytanie odnośnie wentylatora? Obroty zaczynają falować w momencie włączenia się wentylatora, a potem spokój i tak za każdym razem to normalne? Druga kwestia że potrafi się włączyć, po chwili wyłączyć i po kolejnej chwili włączyć. Norma? Temp 90°.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo9876

Raczej nie, czekam do weekendu na wymianę akumulatora bo obecny to śmietnik. Wkładam 70 bo fabryczna 60 nie daje rady. A jak z tym wentylatorem? To normalne że na się włącza i wyłącz co chwila? Ale też nie zawsze. Dziś pod domem właśnie takie zawirowania były. Nawet po godzinnym postoju jak odpaliłem po chwili się włączył i wyłączył i znowu się włączył. Ale na wolnych obrotach. Natomiast jak pojechałem na miasto, zrobiłem 20km i wróciłem chwilę stałem obserwując i ani razu już się nie włączył. Głupieje... Sprawdzałem węże ciepłe, jedynie w zbiorniku z płynem krople na górnej ścianie na całej powierzchni. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akumulator masz do du. A przyczyny szukasz. Nie. To nie jest normalne zeby wentylator tak działał. I najpierw zmierz akumulator czy rzeczywiscie do wymiany sie nadaje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo9876

Tak był mierzony i jest do wymiany. Zamówiłem i na weekend będzie wymiana. Zastanawiam się czy nie podmienić termostat ze swojego starego jak już będę wymieniał aku. Czy kompem można sprawdzić termostat i inne czujnik temperatury? To podjadę do znajomego. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo9876

Panowie mam takie pytanie czy po przejechaniu 15km kiedy silnik już złapał temperaturę odkręciłem korek od oleju i zauważyłem że aż para się unosi. Jakby olej był baaardzo gorący. Czy to normalne? Nic nie syczy jak odkręcam korek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności