Skocz do zawartości

Światla-dzienne-zamiast-dlugich.


Rekomendowane odpowiedzi

Tych januszów to powinni tak trzepać, bo toto zapierdala w deszczu/śniegu na paseczkach ledowych, mimo, że ledwo drogę widać.

Tak samo z tymi nowymi autkami, tak samo powinni trzepać, bo toto myśli, że jak ma automatyczne świateła, to one same wiedzą, jak swiecić - gówno prawda.

Na tym temacie by szybko podbudowali budżet.

 

No cóż, ale lepiej się przypierdolić na rynku do babci za pietruszkę, albo namordnik......bo ona nie odda.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chcę dokładać świateł . W zderzaku mam halogeny i ich nie ruszam. Wiem jak świeca ledy bo też jeżdżę . Te paski jak piszecie są kompletnie nie widoczne. Ja się dziwię jak to przegląd przechodzi. 

Tu chcę wykorzystać oryginalne światla . No i przecież będą się świecić mijania jako dzienne więc w czym problem? 

No jest problem bo chyba nie da się tego tak zaprogramować.

Indeksy zmieniać? Ale jakiego szukać.

Na filmie Tom-Fix nie ma indeksów jak z tym wyłączaniem komunikatu o gołoledzi bo jeśli byłby to już bym coś kombinowała :)

Ale mam kumpla co ma taki moduł w Polo. Z resztą chyba w BMW jest tak fabrycznie zrobione bo tam też widziałam. 

Edytowane przez Navia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałaś na początku, że chcesz wykorzystać światła długie jako dzienne. Mijania w automacie to zupełnie osobny temat. Jeżeli nie masz w op-comie tych  pięciu wariantów, a tylko występuje i nie występuje, to nie skonfiguruje tego inaczej niestety. Światła długie można wykorzystać jako dzienne. Kwestia podłączenia modułu np. takiego co na początku pokazałaś. W takim wypadku musisz  op-comem wyłączyć automatyczne światła, bo wiadomo, że jedne i drugie nie mogą świecić razem w normalnych warunkach drogowych. Impuls na wyłączenie drogowych jako dziennych podpinasz do kabelka postojówki. Wtedy gdy załączysz światła mijania to gasną dzienne. Ale po co ja to pisze? Ty to wszystko wiesz. Decyzja należy do Ciebie. Powodzenia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polazłam do garażu aby sprawdzić czy coś się da jeszcze pozmieniać.

 

Nie da się . Nawet zmieniając indeksy z wariantem 5 bo takie są jak klikam światła dzienne to jest tylko czy występują czy nie.

 

Co do modułu to szukałam w bezpiecznikach kabla od postojowych i tam jest ale cały czas w nim jest napięcie. Włącznik je załącza i chyba będzie kicha nawet z podłączenia modułu bo tam wyraźnie jest napisane że trzeba podłączyć pod światła postojowe.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podpiąć ten moduł ale poprzez przekaźnik podający 12 V pp zapłonie. I sterujesz tym przekaźnikiem z kabelka postojówki. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, to spoko to podłączysz. Żółty i czarny to sterowanie cewką przekaźnika. Biały  do masy, czerwony do +12V po zapłonie, niebieskie do kabelków zasilających długie a  żółty do kabelka zasilającego postojówke. W momencie uruchomienia auta zaświecą Ci długie a kak załączusz o zmroku światła to napięcie podane na postojówke odcina zasilanie na długie. Czarnego nie podłączasz, to opcja np. przez zaciągnięcie ręcznego też odcinasz świecenie długich

Edytowane przez peplunio

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Navia napisał:

Tu chcę wykorzystać oryginalne światla . No i przecież będą się świecić mijania jako dzienne więc w czym problem? 

W tym że policjanci nie są głupcy i przy kontroli będą widzieli że świecą długie.

Nie ważne że na 30 % ale jazda na długich jest zabroniona.

Na razie nie widziałem żeby w kodeksie coś zmienili.

Więc mogą odebrać dowód 

4 godziny temu, Navia napisał:

Włącznik je załącza i chyba będzie kicha nawet z podłączenia modułu bo tam wyraźnie jest napisane że trzeba podłączyć pod światła postojowe.

Nie do końca.

Może być że zasilanie będzie brane z postojowych po to aby  automat wiedział że gdy się załączą ma wyłączyć długie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności