Skocz do zawartości

Światła do jazdy dziennej corsa D


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam edycje 150lecia corsy D z 2012 roku, jest ona wyposażona w żarówki z dwoma żarnikami (P21/5W) które powinny spełniać role pozycyjnych i dziennych niestety tak się nie dzieje. Światła dziennie prawdopodobnie nie świeciły odkąd samochód trafił do mojej rodziny. Sprawdzaliśmy wszystko od żarówki po oprawkę aż do samej ciągłości instalacji i wszystko jest sprawne jednak żarówka po odpaleniu silnika na pozycji 0 nie świeci. Może być to wina oprogramowania? Nie wiem jak to wyglądało w tamtych czasach przy konfigurowaniu samochodu(może instalacja świateł dziennych przez wymogi unijne została pociągnięta ale żeby działało trzeba było dopłacić?). Ewentualnie jeśli da się to zaprogramować to co bym do tego potrzebował/jakie oprogramowanie.

Edytowane przez Oplarz12

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może masz wyłączone w oprogramowaniu (patrz screen)... możliwość zaprogramowania świateł do jazdy w dzień jest w opcomie w module IMMO i BMC (nie wiem, czy wystarczy w jednym, czy w obu programować), ja mam wersję 2 i u mnie w pozycji "0" przełącznika świateł, dzienne zapalają się po odpaleniu silnika. Żeby wejść w zakładkę programowania (konfiguracji wariantów) potrzebny jest carpass... Jeżeli zdarza Ci się bywać w Bydzi, to możemy spróbować.

I jeszcze tak na marginesie, uzupełnij profil o rocznik i silnik.

 

1006115572_3362022061317_40_21.thumb.png.343b8b2f0356adf5e4f23c920ce0935c.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Oplarz12
W dniu 13.06.2022 o 17:59, bogoes napisał:

Być może masz wyłączone w oprogramowaniu (patrz screen)... możliwość zaprogramowania świateł do jazdy w dzień jest w opcomie w module IMMO i BMC (nie wiem, czy wystarczy w jednym, czy w obu programować), ja mam wersję 2 i u mnie w pozycji "0" przełącznika świateł, dzienne zapalają się po odpaleniu silnika. Żeby wejść w zakładkę programowania (konfiguracji wariantów) potrzebny jest carpass... Jeżeli zdarza Ci się bywać w Bydzi, to możemy spróbować.

I jeszcze tak na marginesie, uzupełnij profil o rocznik i silnik.

 

1006115572_3362022061317_40_21.thumb.png.343b8b2f0356adf5e4f23c920ce0935c.png

Udało się podłączyć pod komputer (nie programowaliśmy nic) i okazało się, że światła dzienne wywalają błąd o którym mało mogę znaleźć w internecie. Ma ktoś może jakąś wiedzę? Błąd Filament open mało mi mówi. Do Bydgoszczy daleko nie mam jednak wolałbym podjechać gdy będę pewny przyczyny i jak to naprawić 

195396F6-3037-4D38-A08A-290A00FF1F44.jpeg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności