Skocz do zawartości

zafira a wypadanie zaplonow


Gość maly_1608

Rekomendowane odpowiedzi

błąd 0304 Zapłon cylindra 4 - wypadanie zapłonów

 

Vectra C 2007r. 1,8 ZX18ER 140 KM 87 tyś. km + lpg założony 1500 km temu.

błąd 0304 Zapłon cylindra 4 - wypadanie zapłonów - zczytałem metodą hamulca i gazu, i ogólnie w czasie jazdy zaświeciła się żółta kontrolka silnika i raptem samochód stracił na mocy, silnik pracuje nie równo jak by na 3 cylindrach, tak samo na benzyne i na gazie. Co może być przyczyną bo akurat samochód stał cały dzień na mrozie -16 stopni. Czy to może być świeca zapłonowa, a może cewka zapłonowa?? Chyba że macie koledzy jakieś konkretne rozwiązanie, proszę o pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 rok później...
Gość Maniek1986

Witam, wszyscy maja wypadanie zaplonu, mam i ja:)

Opel zafira opc 2002r 192km benzyna+gaz

Jakis czas temu na gazie jak sie dynamicznej pojechało to wyskakiwał błąd ale tylko na gazie.

P0170 za bogaty system adaptacji paliwa, nie było objawów poza checkiem.

Z kumplem podłączajac kompa sprawdzilismy o okazalo sie ze problem jest z reduktorem.

Ojciec pojechał autem do gazownika z zestawem naprawczym reduktora, bo i ten musial przepuszczac bo

smierdzialo gazem. Ale on nie wymienił tylko postroił i powiedział aby pojezdzic i sie zobaczy. Gazem nadal smieradzialo

ale przestał wyskakiwac blad P0170, ale zaczal wlaczac sie tryb awaryjny i po zczytaniu wyszedl blad P0304 tylko i wylacznie na gazie.

Jak sie auto zgasi i zapali do check znika i pojawia sie dopiero po przekroczeniu 3 tys. obr.

Auto poszlo jescze do gazownika, zregenerowal reduktor czyli gazem juz nie smierdzi i trzyma cisnienie, ale blad p304 nadal jest. Pytał o swiece czy wymieniane,

wiec były miesiac temu. Zasugerował cewke bo wypada na 4 garze, mialem podobnie z cewka w vc 3.2 a tam to pomoglo, a ze handluje czesciami to zamowilem boscha. Założylem i nadal jest to samo. Gdzie szukac przyczyny i gdzie mu palcem pokazac aby cos posprawdzał?

Reasumujac cewka ok swiece ok a wypada zaplon tylko na gazie i zrobilo sie tak po jego manewrach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wtryskiwacza gazu bym zaczął.Przełożyć 4 na jakiś inny cylinder,skasować błędy i jazda na próbę.

Edytowane przez BENY72

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Posiadam Opla Zafirę A 1.8 125km rp2001 z instalacją LPG.
Problem mam taki iż na wszystkich cylindrach mam wypadanie zapłonu, kody błędów P0301 - P0302 - P0303 - P0304 
Objawy wyglądają tak że wypadanie zapłonu następuje po rozgrzaniu się silnika, podczas obciążenia, i nie ma znaczenia czy pracuje na gazie czy na benzynie.
Gdy silnik jest zimny to nie ma żadnego problemu, pracuje normalnie również podczas obciążenia.
Gdy silnik jest już rozgrzany to nadal pracuje normalnie ale bez obciążania na każdych obrotach,

gdy tylko chcę ruszyć następuję wypadanie zapłonu, samochodem chwilami ostro szarpie (żabkuje) i czasem gaśnie.
Z tego co udało mi się zrobić w kolejności to:
- wymiana filtra powietrza
- wymiana świec

- podmiana cewki zapłonowej

- naprawa sterownika silnika

- podmiana przepływomierza

- wymiana czujnika położenia wału

Po tych wszystkich zabiegach usterka nadal ma miejsce. 
W autoryzowanym serwisie opla w mojej miejscowości powiedzieli mi że mieli podobny przypadek i nie poradzili sobie z tym, dali mi też do zrozumienia że raczej nie będą stanie pomóc.
Proszę o pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece wymieniałeś na jakie - czy takie jakie mają być do silnika?

Cewka podmieniana na sprawną na 100% (czyli z podobnego silnika).

Czy mierzył ktoś kompresie?

Jaka instalacja LPG.

Próbowałeś jeździć na samej beni?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to auto od 3 miesięcy i nie wiem wszystkiego o nim.

Świece wymieniłem na takie same jakie były założone, czyli V-LINE23 BKR5EK

Cewka była podmieniana na 100% sprawną.

LPG STAG

Z tego co mi wiadomo to u tych mechaników u których byłem kompresja nie była mierzona.

Przed pojawieniem się usterki jeździłem na obu paliwach tak jak i w trakcie trwania usterki, która z czasem się pogłębiała.

Początkowo raz na jakiś czas szarpało podczas ruszania z pierwszego biegu, a późnej było już regularnie.

Natomiast po naprawieniu sterownika dostałem wytyczne aby na początek przejechać samochodem ponad 500KM tylko na benzynie, a gaz ma być całkowicie odłączony, oczywiście zastosowałem się do tych wytycznych.

Sęk w tym że nie jestem wstanie zrobić tyle KM ponieważ już po kilku kilometrach gdy silnik się rozgrzeje pojawia się problem i dalsza jazda staje się niemożliwa.

Niestety nie mam wiedzy jaką temperaturę widzi sterownik.

Zaobserwowałem tylko że problem z zapłonem ma miejsce w chwili osiągnięcia temperatury około 90-95 stopni przy obciążeniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, gmda napisał:

LPG STAG

 

Wiesz ile jest odmian Staga?

Od Stag -50 wzwyż.

 

13 minut temu, gmda napisał:

Niestety nie mam wiedzy jaką temperaturę widzi sterownik.

 

To trzeba sprawdzić.

 

14 minut temu, gmda napisał:

Sęk w tym że nie jestem wstanie zrobić tyle KM ponieważ już po kilku kilometrach gdy silnik się rozgrzeje pojawia się problem i dalsza jazda staje się niemożliwa.

 

A LPG wyłączałeś do testów na bezpieczniku.

Tak jak by w ogóle nie było?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności