Skocz do zawartości

zafira a wypadanie zaplonow


Gość maly_1608

Rekomendowane odpowiedzi

Zostaje podpiąć do komputera diagnostycznego i sprawdzanie po kolei parametrów czujników.

Wału , wałka ,czujnika temp. 

A kompresja też do sprawdzenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 25
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Jak miałem problemy z szarpaniem i wypadaniem zapłonów w Zafirce (silnik z18xe) to jednym problemem była cewka a drugim zapchany kanalik w przepustnicy więc polecam ją zdemonfować i wyczyścić. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mój Z18XE EGR-u nie posiada.

Skoro kuleje na wolnych obrotach to warto by było sprawdzić czy problemu nie robi instalacja od wtrysków beni lub same wtryski, ale skoro problem zaczął się od LPG to bym temu się przyglądnął - temu co robił instalacje LPG za bardzo bym nie wierzył że jest oki - bo oczywiście się nie przyzna że coś schrzanił - a może być trochę - choćby uszkodzone przewody gdy się wpinał do instalacji, słabo wystrojona instalacja lpg itd.

Najlepiej podjechać do innego mechanika niech sprawdzi co i jak.

Ale może być też tak że masz zapieczone wtryski od beni, na starej - nie świeżej - silnik też może nierówno pracować, sitko na pompie w baku też może być zapchane itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rafalgrzegorz napisał:

Mój Z18XE EGR-u nie posiada.

Skoro kuleje na wolnych obrotach to warto by było sprawdzić czy problemu nie robi instalacja od wtrysków beni lub same wtryski, ale skoro problem zaczął się od LPG to bym temu się przyglądnął - temu co robił instalacje LPG za bardzo bym nie wierzył że jest oki - bo oczywiście się nie przyzna że coś schrzanił - a może być trochę - choćby uszkodzone przewody gdy się wpinał do instalacji, słabo wystrojona instalacja lpg itd.

Najlepiej podjechać do innego mechanika niech sprawdzi co i jak.

Ale może być też tak że masz zapieczone wtryski od beni, na starej - nie świeżej - silnik też może nierówno pracować, sitko na pompie w baku też może być zapchane itp.

No jak mi sterownik silnika pad to bawiłem się wtryskami paliwa może ja coś zrobiłem ale też dziwne bo jak zimny to jeździ normalnie a z gazem będzie mi znajomy robił tylko musi zmienić sterownik gazu na stag bo do lovato nikt programu nie ma i nitk tego mi nie chce zrobić 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności