Skocz do zawartości

Jak domowym sposobem przeczyscic przeplywomierz?


Gość escude

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,właśnie wróciłem od mechanika i po podłączeniu do kompa wykazało właśnie ten błąd,pewnie zapchało dziadostwem,aaa chodzi o to ze świeci kontrolka silnika i auto nie ma mocy

 

Wstawiłem rodzaj silnika/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest dokładnie błąd, wydaje mi sie szybciej złapałeś błąd egr-a niż przepływomierza. Przepływomierze w tym silniku raczej nie padaja...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość korzycha1983

mi padł ale wymieniłem na nowy czyszczenie nie ma sensu tylko należy kupić oryginalny przepływomierz nie kupuj zamienników :wink: jeśli w ogóle to jest przepławka najlepiej gdybyś gdzieś od kogoś z takim samym silnikiem byś podmienił i zobaczył czy to jest to a tak po za tym to uszkodzona przepływka charakteryzuje się tym że masz brak mocy silnika czy u ciebie są takie objawy :?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu kiedy zaswici sie kontrolka auto nie ma mocy,obroty najwyzej do 4 i auto 105 pojedzie max,a jak gasnie to jakby inne auto,a jakie sa ceny nowego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skorpo gasnie kontrolka nawet na chwile i auto odzyskuje moc to raczj nie bedzi eto przeplywomierz. Zrezszta nawet jakby padl przeplywomierz i sie zapalil blad z nim zwiazany czylo P0100 lub P0110 to tu juz zadne czyszczenie nie pomoze. Przeplywke sie czysci jak obcina dawki czyli zaniza wartosci a nie jak juz jest po niej. Mozna przeciez fejsem sprawdzic ile daje przeplywka, porownac z tym ile powinno byc i juz wiadomo czy jest okej czy do kosza z nią.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

...... Przeplywke sie czysci jak obcina dawki czyli zaniza wartosci a nie jak juz jest po niej. Mozna przeciez fejsem sprawdzic ile daje przeplywka, porownac z tym ile powinno byc i juz wiadomo czy jest okej czy do kosza z nią.

Witam

Wydaje mi sie ze wlasnie mam taki przypadek.

W logach OPCOM jest pozycja "Obliczany przepływ powietrza" i "Przepływomierz powietrza".

U mnie zawsze wartość "Obliczany przepływ powietrza" jest ok. dwa razy WIEKSZA niz wartosc "Przepływomierz powietrza". Zarowno na postoju jak i podczas jazdy.

Czy to właśnie te parametry masz na myśli?

No i w takim razie JAK wyczyścić przepływomierz? Widziałem jakieś środki chemiczne na allegro, ale nie wiem czy do mojego auta to się nada....

Błędów z przepływki nie mam żadnych...

prosze o info, dzieki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności