Skocz do zawartości

Wymiana paska rozrządu


Gość tremens

Rekomendowane odpowiedzi

Gość piotr884

podbijam, niedawno wymianiłem rozrząd tj komplet + pompa wody (wszystko skf). silnik dziwnie "wyje" przy
dodaniu gazu (przyśpieszaniu), na luzie jest cisza. w czym problem?

 

mimo, że to audi, brzmi identycznie

 

http://www.youtube.com/watch?v=1adQzRTOTDo&feature=youtu.be

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • Odpowiedzi 21
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam problem z paskiem rozwiązał się po czwartej próbie.Najpierw wymieniłem pasek Dayco na Gatesa przy rolkach TNT.Niestety po wymianie żadnych zmian tzn po rozgrzaniu silnika do temperatury 70 stopni C zaczynała się głośna praca rozrządu (wyraźne wycie paska).Następny etap wymiana rolki napinającej TNT na INNA.Mała poprawa tzn. pasek wyje ale trochę ciszej lecz nadal uciążliwie.Kolejny demontaż i tu uwaga wymiana paska Gatesa na Contitecha (Continental) ,czyli rolka napinająca INNA ,rolka prowadząca TNT i pasek CONTITECH dopiero wyciszyły rozrząd.Moja dobra rada dla innych użytkowników silnika ISUZU 1,7 CDTI ( Z 17 DTH ) zakładajcie tylko rolki INNA i pasek CONTITECH-a jak nie chcecie wyjść z siebie po wymianie ,wycie silnika na wolnych obrotach było głośniejsze niż sama jego praca.Zaznaczam że mechanik który mi dokonywał wymiany to doświadczony pracownik serwisu Opla.

czyli najlepiej założyć pasek contitech i obie rolki INA, żeby wszystko cicho chodziło ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pompa Dolz

 

Ina zaczyna schodzić na psy.

U mnie potrafił się wyrobić otwór pod inbusa do regulacji ustawienia rolki napinającej wykonany z blachy.

Kolega kupił rokę napinającą pasek alternatora do Fabii i otwór Torx do włożenia klucza w celu zluzowania rolki też potrafił się zrobić okągły.

Jeżeli te ich aluminiowe i stalowe obudowy są z plasteliny to nie wiem jak długo wytrzymują łożyska.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
8 godzin temu, antonGTC napisał:

zakładał ktos może taki zestaw  INA ROZRZĄD OPEL ASTRA II G III H 1.7 CDTI  o numerze: 530049110

cena zestawu 240 zł ??? proszę o opinie

 

 

Nikt ci nie będzie szukał po numerach.

Cchesz pomocy to podaj linka do aukcji.

Inaczej wywalam do kosza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok https://allegro.pl/ina-rozrzad-opel-astra-ii-g-iii-h-1-7-cdti-i7242398944.html

teraz mam zalozony continental i raczej na taki sam wymienie i rolkę INA, tylka drugiej w sklepie nie maja firmy INA i zastanawiam sie jakiej  firmy kupic drugą

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności