Skocz do zawartości

Map sensor Astra H


Gość diesel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, sprawa dotyczy Astry z 2004r, od jakiegoś czasu zmagam się z brakiem mocy(sygnalizowane checkiem) występującym chwilowo w dni kiedy wilgotność powietrza jest dość znaczna(pada deszcz itp).

Ruszyłem sprawę, odstawiłem auto na diagnostyke panowie z moją małą pomocą stwierdzili błąd regulacji obwodu cisnienia doładowania - przedstawili dwie możliwe przyczyny: zacinająca się turbina lub tzw. map sensor. Jako, że rzucili astrnomiczną cenę na czujnik w stosunku do dostępnych w sklepach typu inter cars(oryginał Boscha) sprawę staram się rozwiązać na własną rekę.

 

Pytanie do osób znających temat:

- gdzie szukąć map sensora w Astrze H

- na ile kłopotliwa jest jego wymiana

- czy sam czujnik idzie przeczyścić w jaki kolwiek sposób

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A błędy sczytałeś są jakieś?.Sensor jest przykręcony do kolektora choć nie wiem jak w 1,7 bo u mnie w 1,9 odkręcasz jedną śrubkę i wyciągasz sensor wysłałem ci link na PW

Edytowane przez krisi3

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie występuje błąd regulacji obwodu cisnienia doładowania. Metodą "wypedałowania" błedów - Ecn 2345a niestey nie wiem jaki numer wypluwa na profesjonalnym sprzęcie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAP jest na rurze dolotowej ty blisko kompresora klimy gdzi epasek smiga na kole pasowym. ?Bedziesz widzial- jest dosc nisko. Nie ma problemow z wymiana jego ale na poczatek ja bym sprawdzil kabloteke oraz czy sztanga turbiny chodzi plynnie bo tez libi sie zacierac w tych silnikach co przerabialem welokrotnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

Skoro wywala błąd w deszczowe dni to ja bym sprawdził naTwoim miejscu elektrozawór sterujący turbiną. Sam on może nie domagać(zawilgocona wtyczka, bądź się poprostu przycina od wilgoci) Jest on (przynajmniej u mnie) usytuowany bardzo nisko, więc jest narażony na wilgoć. Sprawądrugorzędną jest złe ciśnienie w kolektorze często interpretowane jako błąd w układzie regulacji ciśnienia doładowania. Dobra rada by podjechać do świadomego mechanika w momencie kiedy to się dzieje by zczytać na żywo przebiegi.

 

 

Edytowane przez popencjusz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie największym problem jest znaleźć "świadomego mechanika" - na chwilę obecną będę szukał zaworu na podmianę albo kupię nowy, jak to nie pomoże wywalam turbo na stół i czyszczenie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

Uważam, że szkoda kasy. Na Twoim miejscu zainwestowałbym w op-com, ewentualnie podjechał do gościa który takowy posiada i wybadał co i jak.

Sam możesz trochę zrobić. Wyczyść sobie mapsensor, sprawdź połączenie elektryczne zaworu upustowego turbiny i szczelność układu podciśnienia (obowiązkowo sprawdź połączenia gumowe na odcinku pompa vacum-zawór-turbina). U mnie zawór mieści się przy prawym kole z przodu obok klaksonu (nie wiem jak to jest u ciebie-poszukaj na forum). Może wystarczy go sprawdzić. Lepiej jednak sprawdzić programem co nie tak, bo do czyszczenia w ciemno masz jeszcze EGR, kolektor dolotowy, sprawność samej pompy vacum oraz turbo. Na taką zabawę w ciemno szkoda nerwów i czasu.

Edytowane przez popencjusz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,podejrzewam ze blad ktory ci wyswietla to 0234 ,wyczysc czujnik cisnienia doladowania znajduje sie na kolektorze dolotowym u mnie to pomoglo.

Edytowane przez panjan41

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności