Skocz do zawartości

CHIP-TUNING


Gość OPantaraEL

Rekomendowane odpowiedzi

bo box boxowi nie rowny :<

 

a np ..."za 300 zł to może dziadowski box"... :rip:

Edytowane przez mati11294

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

mój kosztował kiedyś (jakieś 8 lat temu) ponad 1000

efekt był ale ostatecznie ze względu na niekontrolowany moment obrotowy zafundował mi remont silnika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do końca się zgadzam, bo u mnie przyrost był znaczący na pewno około 30KM i kilkudziesięciu Nm (silnik z tradycyjną pompą rotacyjną)

fakt dorzucony "koks" był od dołu dlatego te boxy są takie destrukcyjne

a tradycyjna pompą rotacyjną jest inaczej (chyba) .. bo nie wiem gdzie się go podłącza, ile miał wtyczek itd. ale z tym co napisałem wyże .. czyli z do silników CR to jest pewnik.

A skąd wiesz, że tamten dawał te 30KM?? mierzyłeś?? bo ja mierzyłem :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo box boxowi nie rowny :<

 

a np ..."za 300 zł to może dziadowski box"... :rip:

no i mów mi jeszcze ... jeżeli znasz się cokolwiek na silnikach to powinieneś wiedzieć .. że jeżeli coś podłączasz tylko pod jedną wtyczkę - w tym wypadku pod sensor ciśnienia paliwa .. to możesz co najwyżej sterować tylko jednym parametrem .. i niestety w silniku turbodoładowanym diesla musisz poprawić przynajmniej dwa parametry .. :) .. box to naciąganie i to takie jak guma w procy :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiajac ten parametr cisnienia na szynie o czym ecu nie wie

Uwierz mi ze. Wystarszy ze diesel. Bedzie mal wieksza moc,jednak

W tym wypadku to co dostaje silnik nie pokrywa sie. Z mapa. Dlatego takie moze miec

Skutki uboczne

 

Grzes08

Ja tu bronie twojej teori ze. Nie podnosi. Mocy. - bo box boxowi nie rowny

A ja nie wiem jaki. Testowales box

A ty mi tu klody pod nogi rzucasz???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiajac ten parametr cisnienia na szynie o czym ecu nie wie

Uwierz mi ze. Wystarszy ze diesel. Bedzie mal wieksza moc,jednak

W tym wypadku to co dostaje silnik nie pokrywa sie. Z mapa. Dlatego takie moze miec

Skutki uboczne

 

Grzes08

Ja tu bronie twojej teori ze. Nie podnosi. Mocy. - bo box boxowi nie rowny

A ja nie wiem jaki. Testowales box

A ty mi tu klody pod nogi rzucasz???

Mati nie weź sobie tego do siebie .. chodziło mi, że nieważne jaki box .. żaden !!!! box nie podnosi mocy ... czy będzie kosztował 1000 złotych czy pięć tysięcy .. czy 300 złotych .... to co rzeczywiście otrzymujemy to są różnice pomiędzy seryjnymi silnikami .. czyli prawie nic .. 3 do 5 % przyrostów mocy i momentu obrotowego. A tak jak pisze Mati ... skutki mogą być opłakane.

I ktoś może mi pokazywać wykresy z hamowni .. piękne wykresy, kolorowe .. tak jak mówi teoria, tak potwierdziły to wyniki z hamowni silnikowej (nie podwoziowej, które są zgrubne) .. to nie działa .. a zapowiedzi podniesienia 30% .. to pobożne życzenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieprawda

u mnie mając wpiętego chiptronika przy fabrycznych 90KM po tym zabiegu moc wzrosła do 125KM

wystarczyło, że był wypięty i auto jeździło jak muł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieprawda

u mnie mając wpiętego chiptronika przy fabrycznych 90KM po tym zabiegu moc wzrosła do 125KM

wystarczyło, że był wypięty i auto jeździło jak muł

na common railu?? mierzyłeś to?? czym mierzyłeś, że wiesz, że miałeś 125 KM??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytaj co napisałem wcześniej

 

i edytuj posty

czytam Twoje posty .. fakt, że nie doczytałem o pompie rotacyjnej ..sorry .. ale nie odpowiadasz na pytania ..na wszystkie pytania, więc zadam jeszcze raz: skąd wiesz, że miałeś 30 KM więcej i kilkadziesiąt niutonometrów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności