Skocz do zawartości

P0234 1.7 CDTI Z17DTH


Gość karlos019

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość karlos019

Najlepiej uzyc zmywacza do hamulcow aby wymyc sadze z jego wnetrza.

 

Co do czujnika to czyściłóem go już jakieś 2 tyg. temu i nie zauważyłem żadnego efektu.

Dzisiaj jechałem tracę w 5 osób czyli całkiem nie złe obciąsżenie :-) i co chwilę można powiedzieć zapalała mi sie kontrolak :-(

 

To co że tak powiem proponujecie elektrozawór podciścienia wpierw wymiecić ? Turbiby to ja jako " niedzielny mechanik " bym wolał się nie tykać to bym zostawił na sam koniec.

Edytowane przez karlos019

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karlos019

Własnie sprawdzilem i tak jak mówiłem sa 2 błędy P0500 i P0234

 

Jedną z przyczym może być tak jak piszecie zabrudzone turbo ( blokada kierowcicy) a co cadzicie o czymś takim

Czy to G.... daje ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten sprayy nie ma wogole kontaktu z lopatkami kierownic,moze jedynie oczyscic wirnik z oleju i zanieczyszczen. juz bym wolal recznie bez rozbierania rozruszac kierownice poruszajac ciegnem od gruszki prze sprezarce :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie sprawdzilem i tak jak mówiłem sa 2 błędy P0500 i P0234

 

Jedną z przyczym może być tak jak piszecie zabrudzone turbo ( blokada kierowcicy) a co cadzicie o czymś takim

Czy to G.... daje ?

tym to sobie możesz wyczyścić co najwyżej kolektor dolotowy ... lub sprężarkę turbiny .. a kierownica strumienia znajduje się na częsci wydechowej .. więc środek po spaleniu w cylindrze musiałby mieś jeszcze własności czyszczące .. raczej mało prawdopodobne ..

jeżeli to kierownica strumienia to tylko demontaż z silnika, demontaż części spalinowej i wyczyszczenie .. :-) wtedy będzie chodzić idealnie.

Edytowane przez grzes08

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karlos019

Co do cięgna kierownicy to nie sprawdzałem. A czy można to sprawdzić bez rozkręcania niczego?
Dzisiaj jedyne co zrobiłem to wymieniłem filtr paliwa nigdy tak nie widziałem takiego filtra dosłownie czarny jak cholera jutro zrobię fotkę i wam pokażę nie widzieliście takiego syfu. Przejechałem się z 10km i kontrola się nie zapaliła żaden błąd nie wyskoczył, ale tematu nie zamykamy bo to może być akutar przypadek. Czasami tak mam że mi się załączy a czasami nie. W poniedziałem robię trasę więc wyjdzie to na 100% bo w trakcie 150km zawsze załącza mi się kontrolka nie jednokrotnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka sie nie zapala bo nie zostaja soelnione wymagae warunki. Wrzuc najwyzszy bieg i utrzymaj pedal przyspieszenia wcisniety do oporu- gwarantuje, ze blad wyskoczy. Najlepiej sprawdzic ciegno kierownic mostkujac przy zaworku elektromagnetycznym sterujacym doladowaniem przewod vac i out. Jelsi ciegno rusza sie plynnie i w pelnym zakresie to prawdopodobienstwo zapieczenia kierownic mocno rosnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karlos019

Kontrolka sie nie zapala bo nie zostaja soelnione wymagae warunki. Wrzuc najwyzszy bieg i utrzymaj pedal przyspieszenia wcisniety do oporu- gwarantuje, ze blad wyskoczy. Najlepiej sprawdzic ciegno kierownic mostkujac przy zaworku elektromagnetycznym sterujacym doladowaniem przewod vac i out. Jelsi ciegno rusza sie plynnie i w pelnym zakresie to prawdopodobienstwo zapieczenia kierownic mocno rosnie.

 

Tak zawsze jest to fakt jak chcę sobie sprawdzić to się nie zapali :) Dzisiaj testowałem różne style jazdy nity też tak tobiłem że na wysokim biegu i gaz do oporu bo faktycznie wtedy najczęściej się zapalała kontrola. Nalepszy tes będzie trasa się zobaczy, ale znając moje szczeście to się zapali kontrloka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności