Skocz do zawartości

P0234 1.7 CDTI Z17DTH


Gość karlos019

Rekomendowane odpowiedzi

Gość karlos019

Nie dopisalem najwazniejszego- gaz musi byc wcisniety przez 6-10 sekund.

I znowu źiarno niepewności zasiałeś :) Juto to sprawdzę jeszcze raz :0

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,pewnie wiele nie wniosę do tematu ale napiszę jak to było u mnie. Posiadam od kilku miesięcy Askę H z silnikiem 1.7Cdti 101km Z17DTH i u mnie sytuacja była podobna,też zapalała mi się kontrolka samochód z kluczykiem. Kombinowałem z kuzynem jak mogłem a i tak się zapalała w najmniej oczekiwanym momencie (np. przy przyspieszaniu w Niemczech na banie, 130-140km/h i jest świeci się i tryb awaryjny i max 120 przez około 30 sec). Doszedłem dopiero do tego co ma winę gdy robiłem przegląd auta zmieniając filtry i płyny .Zmieniłem filtr paliwa i spuściłem wszystko ze środka i odziwo spokój,nie zapalała się dość długo. Po pewnym czasie znów się zapaliła,wyczytałem gdzieś że przy filtrze jest separator wilgoci(czy jakoś tak) i teraz regularnie spuszczam tę wodę która się tam gromadzi wraz z odrobiną paliwa i jest spokój :rotfl: drobnostka,może i w Twoim przypadku to wystarczy.

Pozdrawiam Klubowiczów!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blad p0234 nie pojawia sie z powodu wody czy filtra:)

 

na tego rodzaju usterki sa odpowiednie kody bledow

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karlos019

Witam wszystkich

Jestem po prasie mieliście rację kontrola wywala zmiana filtra nic nie dała, ale to było do przewidzenia. Pod spodem wkleję zdjęcie mojego czyściutkiego filtra paliwa :-)

A co to wyczyszczenie turbiny -kierownicy to może mnie ktoś poinstruować ?

Łatwo będzie wyjąć tę turbinę czy nie za specjalnie?

 

http://img838.imageshack.us/img838/6114/dsc0035lq.jpg


Edytowane przez karlos019

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karlos019

Tutaj widzę że jest fajny filmik instruktażowy, ale wpierw zrobię tak jak ten gościu wężyk + strzykawka i wytworze podciśnienie zobaczę czy w ogóle się porusza a jak tak to w jakim zakresie. Tak jak ogólnie ogląda się ten filmik to nie jest to jakoś mocno skomplikowane tylko mam nadzieje że nie będę miał problemu z wyjęcie jej i rozdzieleniem :-)

Mam nadzieję że budowa turbiny od Astry będzie podobna bo niektóre są dziwnie skomplikowane.

 

Edytowane przez karlos019

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu od paska jest turbo garretta. ma inna budowe jak suszarki kkk. chyba ze masz u siebie tez GT.

U siebie to nie sprawdzaj strzykawka tylko ręką. Odpinasz gruszke i palcami spokojnie wybadasz czy sie tnie czy nie. To z ebedzie chodzic pod wplywem dzilania podcisnienia strzykawki to nic nie znaczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karlos019

nie nie normalna standardowa turbina. A jak ona wygląda. Bo ta z tego filmiku co zamieściłem to wygląda na prostą konstrukcję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karlos019

Witam Panowiem

Mam takie dość retorycznie pytanie :-) Zgodnie z tymi filmikami co wkleiłem jak jest gruszka turbiny i cięgno, które nią steruje to po dodaniu gazu powinno one się ruszać tak na chłop[ski rozum :?:

Poniżej wklejam link ze zdjęciem

 

http://imageshack.us/photo/my-images/4/dsc0040xl.jpg/

 

http://imageshack.us/clip/my-videos/713/w9jsehcvilljircsofqvjf.mp4/

Edytowane przez karlos019

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez watpienia ciegno ma pracowac

ale gaz tez musisz dodac zeby obroty znacznie wzrosly zeby w kolektorze wytworzyc cisnienie

wtedy ecu zacznie sterowac :))) zaworkiem

Edytowane przez mati11294
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności