Skocz do zawartości

kontrolka ciśnienia oleju i klekotanie silnika Astra G


Gość wwadrums

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jest to mój pierwszy post na forum, dlatego witam wszystkich serdecznie :-) Nie znam się niestety na mechanice, ale zanim oddam samochód do warsztatu, chciałbym przedstawić swój problem na forum. Otóż podczas odpalania silnika słychać klekotanie (charakterystyką przypominające pracę silnika diesla) oraz pojawia się kontrolka ciśnienia oleju. Z uwagi na fakt, że ostatnio miałem problem z wyciekiem oleju, wymieniony został czujnik ciśnienia oleju oraz uzupelniono olej (1l) GM 5w30. Od tej pory nie mam żadnych problemów z wyciekiem, natomiast klekotanie i świecąca kontrolka występuje cały czas, do momentu aż się nie doda gazu. Później silnik pracuje tak jak powinien - cicho :-).

Chciałbym zaznaczyć, że dzieje się to dosyć często, ale nie przy każdym odpaleniu silnika. Zarówno na zimnym, jak i rozgrzanym silniku. Podczas jazdy kontrolka się nie pojawia. Podpinałem ze znajomym komputer w celu sprawdzenia ewentualnych błędów, ale nic nie wykazało. Przebieg 96 tys km, autko z 2008r., serwisowany w ASO. Żadnych problemów do tej pory nie było z Asterką.

Tak jak zaznaczyłem na wstępie - nie znam się na mechanice, ale wyczytałem, że może być to kwestia przetartych panewek, ewentualnie zapchanej pompy oleju, ale chciałbym się upewnić. Ile może wynieść koszt naprawy takiej usterki? Proszę o pomoc!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz coś podobnego jak na tym filmiku?, chociaż to trochę inny silnik,

Mogą być popychacze; problemy z utrzymaniem ciśnienia oleju, stąd ta świecąca się kontrolka. W momencie jak dodasz gazu ciśnienie oleju zwiększa się i kontrolka gaśnie.

 

Ja mam ten sam silnik (domyślam się, że Z14EXP?) i u mnie po odpaleniu po nocy też przez chwilę słychać jakby coś stukało, po chwili to ustępuje, zasada jest taka, że im zimniej tym głośniej i dłużej to słychać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ASO OPEL Wawrosz Oświęcim

Na pewno masz problem z ciśnieniem oleju, klekot jest sprawą wtórną, spowodowaną brakiem ciśnienia. Dopóki ktoś nie zdiagnozuje usterki, nie będziemy w stanie odpowiedzieć Ci na pytanie ile to kosztuje :-)

 

Ja jak zwykle zapytuję skąd jesteś ... :rotfl:

 

Ja mam ten sam silnik (domyślam się, że Z14EXP?) i u mnie po odpaleniu po nocy też przez chwilę słychać jakby coś stukało, po chwili to ustępuje, zasada jest taka, że im zimniej tym głośniej i dłużej to słychać.

 

Napełnia Ci się hydrauliczny napinacz łańcucha rozrządu.

Edytowane przez ASO OPEL Wawrosz Oświęcim

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestes pewien, ze tylko 1l oleju brakowalo w silniku? Czujnik cisnienia oleju jakiej firmy zamontowales? Gdy na rozgrzanym silniku zapala sie kontrolka cisnienie oleju to silnik rowniez zaczyna "grzechotac"?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie, dzięki panowie za odpowiedź.

 

Masz coś podobnego jak na tym filmiku?, chociaż to trochę inny silnik,

Mogą być popychacze; problemy z utrzymaniem ciśnienia oleju, stąd ta świecąca się kontrolka. W momencie jak dodasz gazu ciśnienie oleju zwiększa się i kontrolka gaśnie.

 

Ja mam ten sam silnik (domyślam się, że Z14EXP?) i u mnie po odpaleniu po nocy też przez chwilę słychać jakby coś stukało, po chwili to ustępuje, zasada jest taka, że im zimniej tym głośniej i dłużej to słychać.

 

dokladnie, mam taki problem jak w zamieszczonym filmie.

 

 

 

Ja jak zwykle zapytuję skąd jesteś ...

 

Mieszkam w Warszawie, ale prawdę powiedziawszy nie mam tutaj zaufanych mechaników. Może macie kogoś ogarniętego, kto nie zedrze ze mnie fortuny? :)

 

 

Jestes pewien, ze tylko 1l oleju brakowalo w silniku? Czujnik cisnienia oleju jakiej firmy zamontowales? Gdy na rozgrzanym silniku zapala sie kontrolka cisnienie oleju to silnik rowniez zaczyna "grzechotac"?

 

Na dzień przed wizytą w ASO kupiłem 1l oleju. Dolałem sporo, z tego względu, że po przejechaniu 400km przy wycieku, trochę go ubyło. Natomiast w serwisie uzupełniono stan o kolejny litr. Od momentu wizyty w ASO, wycieku nie ma. Na bagnecie olej wskazuje maksimum, więc na bank problem ubytku oleju został wyeliminowany. Co do czujnika ciśnienia oleju, to pewnie zamontowano jakiś fabryczny, bo sam koszt w ASO to lekko ponad 30zł. Zarówno na rozgrzanym, jak i zimnym silniku słychać klekotanie, które ustępuje dopiero po dodaniu gazu. Jednakże tak jak wcześniej wspomniałem nie zawsze ma to miejsce. Czasem na rozgrzanym silniku kontrolka się nie pojawia, zaś klekotanie zanika w przeciągu 0,5sek od momentu odpalenia auta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli u ciebie jest coś podobnego jak na filmiku wyżej to może jest to ukręcona szpilka, bo w tym przypadku właśnie to się okazało przyczyną

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość tomasso1992

Miałem podobna awarię . Jak wyczytałem w postach czesto wystepuje po wymianie oleju .U mnie bylo tak samo po wymianie oleju , za dwa dni przy odpalaniu zaczelo wystepowac klekotanie i nie gasła kontrolka oleju na wolnych obrotach. Odwiedziłem dwóch mechaników i były rózne diagnozy , Dopiero z trzecim mechanikiem zaczeliśmy szukać przyczyny i okazało sie , że przy wymianie oleju założono mi zły filtr oleju ,filtr się skręcił i i blokował przepływ oleju na wolnych obrotach silnika.Po wymianie filtra oleju na prawidłowy usterka ustąpiła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności