Skocz do zawartości

Astra F Kombi gasnie


Gość Lisch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem posiadaczem Opla Astry 1,6 16V benzyna kombi . Mam pare pytań bo ost czesto auto mi gasnie i mam problemy z odpaleniem go. W zaleznosci jak mu sie spodoba odpala badz nie. Gaśnie nawet jak jade (po zgasnieciu kontrolki swieca sie,akumulator jest nowy).Pozatym chciałbym spytac o:

 

1)Gdzie znajduje sie pompka paliwa? (z tylu pod siedzeniami jej nie ma jak i pod kołem zapasowym)Jaki koszt?

2)Filtr paliwa co ile powinien byc wymieniany i jaki jest jego koszt?

3)Świece powinny byc jedno elektrodowe czy dwu? (czyściłem i posiadam dwuelektrodowe)

4)Czy da sie wykrecic silnik krokowy be zdejmowania obudowy kolektora?

5)Dlaczego jak odpinam kabel od silnika krokowego dalej kreci i moge odpalic auto?

6)Gdzie znajde przekażniki od pompy paliwa?

7)Zwarcia na kablach nie mam,czy moze byc to tez przyczyna czujnika temp.? Gdzie go znajde?

 

Pozatym auto bierze mi olej zreszta jak kazda chyba 16V. Prosiłbym jak cos o szczegółowe wytlumaczenie co i jak bo srednio znam sie na tym. Prosiłbym rowniez o jakies zdjecia jesli sie da. Dziekuje za kazda odpowiedz.

 

Pozdrawiam Lisch

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie miałęm podobny problem :) Okazało się żę moduł zapłonowy był walnięty :) Jak jechałem autko potrafiło zgasnąć czasem odpalało odrazu a czasem musiałem kręcić aż złapie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jezeli jest to moduł zapłonowy to gdzie go moge znalezc i jak sprawdzic go? Rozwazam tutaj tez mozliwosc pompki paliwa bo jej wogole nie słychac i filtr paliwa tez moze byc zapchany. Zastanawiam sie tez nad sonda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitac. Chwilke nie pisałem. Przekażnik pompy paliwa jest dobry. Za chwilke wjade na kanał i spr pompe paliwa. Mam jeszcze takie pytanie gdzie sie znajduje czujnik temperatury,bo moze on cos chrzani sprawe. Moduł jak byl zimny podgrzewalem suszarka ale nic to nie dalo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykręcilem Silnik Krokowy nie dziala. Za chwilke bede mial pompe paliwa bo jej nie slychac. Świece bede musial wymienic bo kiepska iskre daje juz a jedna przy wykrecaniu sie ułamała. Bardzo bym prosil o podpowiedz jakie swiece powinienem miec? Silnik benzyna 1.6 16V rocznik 94 bez gazu.(obecnie mialem dwuelektrodowe)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinny być tak jak masz dwu- elektrodowe.

Poniżej kilka typów jakie możesz zastosować

 

 

Bosh FR8LDCU
Beru 14FLR-8LDUX
Champion RC10DMC
NGK BKR6EK

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności