Skocz do zawartości

Pytania związane z instalacją LPG


holcu

Rekomendowane odpowiedzi

No i stało się:wink:!:wink:!:wink:!!

Zachęcony poczynaniami kolegów skusiłem się sam pierwszy raz aby samemu zmienić filtr w instalacji gazowej w mojej astrze...no i po kilku minutowym siłowaniu się z odkreceniem miejsca gdzie znajduje się filtr pociągnąłem zbyt mocno imbusem i zerwałem połączenie elektrozaworu z parownikiem......I co teraz??? Trzeba kupic nowy elektrozawór czy można kupić może samo to połaczenie i można tylko to wymienić:lol: Sprawa się komplikuje bo jestem w Holandii a tu Lovato nie jest popularną marką wśrów inst. gazowych.

Wie ktoś coś na ten temat???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 936
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

zamieściłbym zdjęcia ale niestety to forum jest źle skonstruowane i nie wiem jak to zrobic, a jak chcę użyć opcji Img to chce ode mnie adres zdjecia które mam na pulpicie..jak ktoś podpowie jak to zrobić to dodam fotki.

[/fade]

 

[ Dodano: Sro Wrz 23, 2009 18:44 ]

Jakoś doszełem jak dodać zdjęcie..więc dodaję.

Dołączona grafika

 

[ Dodano: Sro Wrz 23, 2009 18:45 ]

i kolejne.

Dołączona grafika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiesciłem wyżej zdjęcia urwanego połaczenia elektrozaworu z parownikiem....Pytanie moje brzmi więc czy można kupić samo połaczenie czy też trzeba cały elektrozawór wymienić?? Widziałem kilka elektrozaworów na allegro ale przy żadnym nie widziałem właśnie tego połaczenia z parownikiem więc może wystepuje to oddzielnie....

 

A co do konstrukcji tego forum to akuratnie jestem tu żadkim gosciem więc kiedy tu wchodzę niestety o obsłudze intuicyjnej moge zapomnieć bo żeby coś zrobić to trzeba FAQ owiedzić lub szukac pomocy...inne fora na których jestem częściej mają wszystko pod ręką...no ale to tylko moje zdanie...no ale liczy się merytoryka a nie wygląd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy filtrze ukręciło się dokładnie?

Jeśli da się reanimować, to kupujesz kawałek rurki miedzianej, żeby starczył zmiast tej ukręconej i dokupujesz takie coś:

http://moto.allegro.pl/item742323499_barylka_fi_6_na_rure_miedziana.html

To jest uszczelnienie rurki na końcach.

Skręcasz na nowo i cieszysz się instalacją.

Dobrze, jakbyś pianą z mydła na przykład sprawdził, czy nie ucieka gaz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko widzisz ja mieszkam w Holanii a tutaj ta społeczność nie bawi sie w majstrkowanie, bo lepiej pojechać o warsztatu, kupić oryginalną część, zapłacić mechanikowi 70 euro za godzine pracy i cieszyć się z jazdy. Tutaj ciężko kupić jakikolwiek zestaw naprawczy, ale pojadę do marketu techniczneg i może coś znajdę....ale z tego co patrzyłem na ta złączkę to ona ma napewno gwint od strony parownika więc lepiej tam nic nie kleić.....

Pojade jutro do znajomej "polskiej złotej rączki", może coś zaradzi....na razie myśle jak tu najszybciej skombinowac nowy elektrozawór bo na benzynie mi spala 11 litrów!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, nypel, baryłki, kawałek rurki i sam złożysz, nic trudnego.

A przecież nawet na naszym alledrogo możesz kupić, najwyżej dogadaj się co do przesyłki.

Albo jak masz kogoś w PL, to niech ci to kupi i wyśle, będzie taniej.

 

11l/100km, to nie jest duzo, moje cudo potrafi łyknąć 17 jak sie postaram

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artku dziekuje ci za podpowiedź!

Tylko czy ten Nypel pasuje do instalacji Lovato??

A z wyciągnieciem resztki połaczenia z elektrozaworu to bedzie problem bo urwany został na krawedzi wyprowadzenia z elektozaworu...No ale trzeba próbować!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności