Skocz do zawartości

Pytania związane z instalacją LPG


holcu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

taksiarze montują II gen. do tych silników i jeżdzą bez problemów. Sekwencja na pewno byłaby lepsza, zawsze troszke mniej spali i bedzie deczko zrywniejszy, e czy warto tyle położyć? sam musisz przeliczyć

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 936
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość Anonymous

witam mam chyba dla specjalisty banalne pytanie miałem kiedyś taki przypadek że skonczyła mi się benzyna (a gaz jeszcze był ) i próboawłem odpalić go na gazie wyskoczyly mi wysokie obroty ok 3000tyś dlaczego tak się stało rozumiem że to przez brak benzyny tylko interesuje mnie dlaczego tak sie dzieje instalacje mam brc a system sterowania autronic 700

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam serdecznie!

Jestem nowym "forumowiczem" z "Zafcią" 1,8 benzyna. przejechałem ~46 ts km, wlasnie skonczyla sie mi gwarancja i zakladam gaz. Jestem na etapie wyboru pomiedzy:

STAG300 (AC)

DREAM XXI N (OMVL)

OMEGAZ (Landi-Renzo)

Proszę o opinie na temat tych instalacji.

Pozdrawiam

Andrzej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Anonymous

holcu,

 

Mam problem z moją Corsą C 1.0, 2003r. Mam zainstalowana instalacje gazowa EGI. Od jakiegoś czasy zaczęła mi się zapalać na krótki czas kontrolka pomaranczowa pompy wtrysku następnie po pewnym czasie autko zaczęło gasnąc na wolnych obrotach np przy dojeżdżaniu do skrzyżowania . Ostatnio kontrolka układu zapaliła się i silnik przeszedł w prace w trybie awaryjnym strasznie szarpał i stracił moc po paru dniach kontrolka zgasła a silnik zaczął pracować prawie normalnie nie licząc gaśnięcia na skrzyżowaniach. Do tej pory zrobiłem przeglad gazowy i wymieniłem filtr powietrza i paliwa oraz świece, elektryk powiedział mi, że najprawdopodobniej zepsuł sie silniczek krokowy. Proszę o rade jaka może być usterka bo z tego co się dowiedziałem do silniczek raczej żako się psuje i może to być inny usterka. Co może sie dziać ja niewiem.

 

Stacje autoryzowane ASO Opla kasują błedy i mówią , że powinno być OK , a tak nie jest "jak bylo tak jest bez zmian"

 

Prosze o pomoc !.

 

Z góry dziękuje za pomoc !.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Coś widzę, że expert przestał tu zaglądać....

Może dlatego, że holcu wykasował nieprzeczytane posty?I gość nie dostaje powiadomien na maila?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Anonymous

Mam pytanie od momentu zakupu auta w ktorym instalka byla zalozona od prawie ze pierwszych kilometrow mam maly problem ,auto nie zawsze chce sie przelaczyc na gaz , temperatura normalnie wzrasta do 30 stopni ,slychac ze wszystko odpowiednio sie zalacza a pozniej nastepuje....... nic , po prostu sygnalizuje ze nadal nie dziala na gazie i jade sobie dalej spokojnie na paliwie, po wielu przejsciach w salonie w ktorym zakupilem auto zostal wymieniony wielozawor i mialo to pomoc poniewaz niby byl wadliwy , nie wspomnialem ze auto ma przejechane na gazie 130tys. i jest to instalacja Koltec , zachwalana przez sprzedawce strasznie , a jak pozniej sie okazalo strasznie zle oceniana przez fachowcow ale coz trudno madry polak po szkodzie , wracajac do tematu po wymianie wielozaworu jakby nieco sie poprawilo auto w zasadzi nie chce sie przelaczyc tylko jak wyjezdzam z pracy tak po godz.13tej ,jako ze ostatnio panuja upaly znowu zdiagnozowano ze to wlasnie przez te upaly instalacja odcina dostep gazu i tu moje pytanie czy to moze byc prawda ze jezeli przy tych upalach auto stoi na sloncu moze to miec wplyw na to ze sie nie chce przelaczyc???, rano jak jade do pracy zawsze mi sie przelacza , moze ktos mi pomoc , pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

witam! posiadam astre z silnikiem x16sz lpg LOVATO asterka bardzo szybko lapie temperature na gazie przy ok 95 stopniach i wzwyż zaraz zapala mi sie kontrolka check engine (żołty silniczek) :D;)8) jaki moze byc ku temu powód :!::!: na benzynie nie ma takich problemów ;-) a pozatym ostatnio myslalem o zmianie chlodnicy np z kadetta (większa) w celu obnizenia temperatury poniewaz podczas dosc cieplych dni silnik mocno sie grzeje na gazie i dlugo trzyma bardzo wysoka temperature:( czy to byloby dobre rozwiązanie prosze o odpowiedz pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności