Skocz do zawartości

Pytania związane z instalacją LPG


holcu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

hm...

z tego co wiem to u mnie są dwa osobne miejsca, gdzie pobiera sobie powietrze. I na zdjęciu ta trąbka, która wystaje znad chłodnicy, to podobno pobiera zimne powietrze... i tam jest jakiś termostat, który został zblokowany przez gazownika...

z z tego co widzę to u Ciebie całkowicie jest to wszystko odłączone i pozostawiony tylko pojedynczy dolot do filtra...

czy dobrze widzę?

a ten wąż karbowany to jest podłączony oczywiście do filtra?

 

Jeśli dobrze rozumie to mi napisz ;D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 936
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

To nie u mnie, korzystam ze zdjęcia jednego z użytkowników forum.

Ten termostat w filtrze jest zablokowany, powietrze leci do silnika tylko tą trąbką.

Nie musisz robić aż tak drastycznie , wystarczy odwrócenie dolotu w bok, nie musi być do tyłu.

Kiedyś w corsie zrobiłem inaczej trochę.

Zdjąłem ciegno w filtrze powietrza, to z klapki sterującej powietrzem.

Klapka zakrywała zawsze ten wlot z węża karbowanego.

Kupiłem sobie rurę papierowo/aluminiową od poldka od ogrzewania, taką fi50mm.

dokleiłem ją do wlotu powietrza(trochę izolacji na to poszło), i wygiąłem w stronę błotnika.

To załatwiło sprawę.

Niestety nie mam foty, wtedy jeszcze nie byłem na forum.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Aaaa, widzisz....

mój gazownik zrobił całkiem odwrotnie. Trąbke zablokował i powietrze leci tylko znad silnika (kolektora?)

Czyli, w skrócie odłączyć i zaślepić rurę, ę która idzie o silnika, a tę trąbkę "przekręcić" w stronę silnika?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

witam ma pytanie odnośnie podłączenia serownika bingo S w samochodzie opel astra silnik C18XE. Ściągnołem schemat podłączenia z strony KME, rozszyfrowałem z niego że emulator wtrysków podłancza się przecinając kabelek z minusem. natomiast mam problem jak podłączyć emulator sondy ponieważ ma cztery przewody i nie wiem pod który się podłączyć. Jak sprawdzić pod który? Jak podłączyć czyjnik TPS? Jak podłączyc się pod cewkę zapłonową?

Będę wdzięczny za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam serdecznie. Mam ASTRĘ II 2002r 1.6 8 V, w której mam zamontowaną instalację KOLTEC. Problem jest taki że gdy jest ciepło i przejadę ok 25 km, to w momencie wciśnięcia pedału sprzęgła samochód gaśnie. Po ponownym uruchomieniu silnika i przejściu na gaz silnik szarpie i trzeba przejść na benzynę. Na benzynie wszystko jest ok. Jak silnik trochę ostygnie wszystko wraca do normy. Proszę o informację co może być tego przyczyną. Ps. przy stanie licznika 175 tys km w parowniku została wymieniona membrama, bo była pęknięta. Z góry dziękuję za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Witam, zaczołem zakładać sterownik bingo S i ma jeszcze pytania, jak sprawdzić minus na wtryskach? Ja zrobiłem tak uruchomiłem silnik zdjołem wtyczkę i miernikiem sprawdziłem minus okazało się że minus jest na brązowych kablach natomiast na czerwonych jest plus. Dobrze to zrobiłem? Mam jeszcze problem z minusem na cewce po uruchomieniu silnika na wszystkich trzech przewodach idących do cewki jest plus. Jak sprawdzić pod który się podłączyć? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności