Skocz do zawartości

Pytania związane z instalacją LPG


holcu

Rekomendowane odpowiedzi

Brązowy to zawsze minus w oplu.

Nawet ten brązowy, z jakimś paskiem.

Plus, to czerwony, czerwony z paskiem i czarny i czarny z paskiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 936
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość Anonymous

Koledzy zwracam się do was z prośbą, ponieważ mam taki problem że gaz raz za czas nie chce się wlączyć.

Ale po kolei: mam astre F, silnik C16NZ, instalacja II gen, LOVATO, automat przelacza na gaz po osiągnieciu 2300 obr niezależnie od temp (tak ustawiony)

Zwykle wszystko dziala ok, ale raz w miesiącu robi psikusa i gdy chce przelączyć to tak jakby gaz nie lecial. Wtedy czasem pomoże przejście na benzyne i jeszcze raz na gaz, a czasem mogę sobie próbować a gazu i tak brak...

W butli jest, jakby co.

Ostatnio (na dniach) bylem na wymianie filterka gazu i gazownik przeczyścil mi wszystkie polączenia, ale mimo wszystko dziś psikus i gaz nie chce się wlączyć. Na benzynie wszystko ok. Wtedy kiedy przelączam na gaz a on nie leci, to slychac elektrozawór pod maska, czyli teoretycznie dziala. Filtr nowy, gaz w butli, więc co to może być:wesoly:

Piszecie elektrozaworki, ten pod maską zawsze slychać, więc to raczej nie on. Tyle jeszcze mogę wykluczyć...

Najbardziej mnie śmieszy to że nie chce się przelączyć, nie chce, wracam więc na benzynie, zostawiam auto, jeszcze próbuje przelączyć ale kicha, zostawiam auto, nic go nie rusza, następnego dnia wsiadam, odpalam, przelaczam na gaz i o dziwo dziala. Nie jest to pierwszy raz tylko już któryś i zawsze wlaśnie jest tak samo, nic z tego nie rozumiem. Do gazownika nie wiem po co jechać bo przyjade kiedy bedzie dzialać to nić gazownik pewnie nie znajdzie uszkodzonego...

Pomożecie? Co to może być?

Już dużo czytalem i jedni piszą elektro-zawór inni że zawór na butli, jeszcze inni że membrany w parowniku, styki kabli. Mial ktoś to co ja? Co to może być? Jak do tego dojść? Jak coś wykluczyć:o

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam w mojej instalacji (chodzi o przełącznik benzyna/gaz) podczas jazdy miga mi czerwona dioda. Są w przełączniku 3 diody - pomarańczowa (benzyna), zielona (gaz) i czerwona (wydaje mi się, że rezerwa), ale... Zbiornik jest pełny ?? Czym to może być spowodowane? Przełącznik firmy STAG.

 

Tak to wygląda.

 

Dołączona grafika

 

Patrząc od góry:

1. GAZ (zgaszona)

2. BENZYNA

3. MÓJ PROBLEM (chyba rezerwa)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja widzę 4 diody, dwie świecą a jedna pod nimi a jedna nad nimi nie świecą...

No ale mniejsza z tym. Ja mialem podobny problem mianowicie na odwrót wyregulowana ilość gazu w butli. Mając gaz świecila mi rezerwa, dopiero jak się kończyl to gasla. Teraz po przeregulowaniu mam tak, że rezerwa świeci dopiero gdy gazu jest na dnie. Poprostu bylo odwrotnie wyregulowane :P

też tak możesz mieć

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja widzę 4 diody, dwie świecą a jedna pod nimi a jedna nad nimi nie świecą...

No ale mniejsza z tym. Ja mialem podobny problem mianowicie na odwrót wyregulowana ilość gazu w butli. Mając gaz świecila mi rezerwa, dopiero jak się kończyl to gasla. Teraz po przeregulowaniu mam tak, że rezerwa świeci dopiero gdy gazu jest na dnie. Poprostu bylo odwrotnie wyregulowane :/

też tak możesz mieć

No są 4, ale ostatni się nigdy nie zapaliła, więc ją pominąłem, być może że masz rację :( Okaże się po pierwszej regulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności