Skocz do zawartości

Pytania związane z instalacją LPG


holcu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie dotyczace REDUKTORa ile moze kosztować czyszczenie calego reduktora z wymiana wszystkich uszczelek ??

I jeszcze jedno jak skomplikowana jest wymiana calego reduktora chodzi mi o to czy samemu da rade wymienic caly reduktor ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 936
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jeśli masz smykałkę i pojęcia trochę to dasz radę wymienić reduktor.

Regeneracja w warsztacie to średnio 150-200zł w zależności od reduktora, użytych części itd..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam problem z dużym spalaniem gazu podczas jazdy w cyklu miejskim!

Instalacja gazowa założona została w maju tego roku. Przejechano około 4000 km.

Nie znam się dokładnie na generacjach ale jest to instalacja z reduktorem Lovato.

Nigdzie nie znalazłem "Emulatora sondy lambda", który w moim poprzednim samochodzie (opel Kadett C14NZ) był.

Nie ma również żadnej innej elektroniki dotyczącej instalacji gazowej.

NA Fakturze mam oprócz przewodów itd:

- Lovato mini kit elektronik

- Filtr gazu Lovato

- Register D 19x19

- Sensor Lovato 01

- Wielozawór 180/01 Tom

- Zbiornik TOR 600/41 wew B

Spalanie w cyklu miejskim kształtuje się na poziomie 13,5-14,7 l/100km.

 

Dla porównania powiem że sprawdzałem spalanie na PB i ma się tak:

- przy 1 tankowaniu - 9,09 l/100km - jazda miejska

- przy 2 tankowaniu - 8,63 l/100km - jazda miejska

- przy 3 tankowaniu - 6,58 l/100km - jazda na trasie (około 150km)

 

Spalanie na LPG:

- przy 1 tankowaniu - 7,76 l/100km - jazda na trasie (około 150km powrót)

- przy 2 tankowaniu - 13,52 l/100km - jazda miejska (około 60 km z 220 przejechanych było w trasie)

- przy 3 tankowaniu - 14,61 l/100km - jazda miejska

- przy 3 tankowaniu - 13,78 l/100km - jazda miejska (około 40 km z 200 przejechanych było w trasie)

 

Dodam że był już kilkukrotnie regulowany najpierw przez zakładających a następnie przez innego gazownika. Niestety regulacje na razie nic nie dały.

Proszę o pomoc.

 

Trochę poczytałem o instalacjach gazowych i dochodzę do wniosku że mam instalację I generacji.

Aby zmienić ją na II muszę zmienić śrubę (register) na śilniczek krokowy (atuator) i sterownik (myślałem o BINGO M).

Czy sądzicie że takie rozwiązanie pozwoli na jakieś znaczące zmniejszenie zużycia gazu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jak ustawić emulację sondy lambda Opel Corsa B 1,4i 8V X14SZ autronic al-700, chodzi mi o górny i dolny przebieg. Na benzynie wskazania sondy lambda wahają sie około 0,2-0,8V, natomiast na LPG około 0,4-0,5V.Aktualnie gGórny przebieg jest ustawiony:625 dolny:625 ale myślę że jest to źle. Prosze o pomoc.

 

Glubul

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam,

 

mam problem z instalacją ponieważ nie mogę przełączyć jej na gaz

byłem u znajomego mechanika który sprawdził instalację i stwierdził że na 99% to bezpiecznik instalacji gazowej (cewki elektrozaworu są git jeśli dobrze zapamiętałem)

 

problem tylko w tym że nie potrafił znaleźć tego bezpiecznika...

proszę o pomoc gdzie go znaleźć..?? moja instalacja to Koltec Necam.....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności