Skocz do zawartości

Pytania związane z instalacją LPG


holcu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

witam mam kilka pytań odnośnie lpg

:evil: planuje dokonać regeneracji parownika landi lse 98, mam już orginalny zestaw naprawczy, czy jest coś szczególnego na co powinienem zwrócić uwage przy regeneracji

:lol: gdzie w tym parowniku znajduje się spust całego syfu, bo podglądam go z każdej strony i nigdzie nie widze śruby spustowej, jest tylko otwór z gwintem w dolnej części parownika jednak z tego co wiem z forum jest to otwór do jakiegoś podciśnienia, natomiast dotykając parownik od dołu jest on cały jakby umazany jakąś mazią tak jakby wypływała przez ten otwór

:D czy istnieje coś takiego jak awaryjne odpalanie na gazie w przypadku awari zasilania benzyną jest to instalacjia chyba II generacji silnik krokowy, emulator sondy lambda, przełącznie na gaz po przegazowaniu

za odpowiedzi z góry dziękuje :?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 936
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość Anonymous

Co do 3 pytania, to u mnie, przy włączonym zapłonie, trzeba przytrzymać przycisk od gazu ok. 10 sek. Wówczas następuje uruchamianie na gazie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam

Nie wiem czy u mnie jest to wykonalne dlatego, że posiadam mikroprzełącznik z diodą, gdzie po naciśnięciu dioda przestaje migać jest to pozycja " sama benzyna" . Natomiast drugie naciśnięcie dioda miga i jest to pozycja " odpalanie na benzynie", a po przegazowaniu dioda przestaje migać i świeci ciągłym światłem i samochód jest zasilany gazem.JUtro sprawdzę tą podpowiedź i dam znać jakie były efekty.

Dzięki i pozdrawiam. :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

U mnie jest to samo. Włącz zapłon i przycisk przytrzymaj ok. 10 sek, może troszkę dłużej. Następuje przełączenie funkcji , że uruchomisz silnik od razu na gazie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ja też mam taki przycisk z jedną diodą i u mnie to jest jeszcze inaczej bo wystarczy przyciskać i tak:

1) miga tzn odpalam na benzynie, przegazowanie wlącza gaz, czyli automat

2) nic nie świeci, czyli odpalanie i jazda na benzynie

3) świeci dioda, czyli odpalanie i jazda na gazie

nie musze trzymać nic 10 sek, tylko naciskam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam wszystkich. Od niedawna mam instalacje gazową. Na początku przez jakieś 2000km. wszystko było ok. Po regulacji ( może to zbieg okoliczności) zaczął zapalać się check - 44 - uboga mieszanka. Zapala się nieregularnie. Nieraz dopiero po 300km jazdy. Zapala się i gaśnie przez jakieś 30km a później przez następne 200km już jest dobrze, a nieraz już po 10km, zaczyna się zapalać.

Świeci przez ok. 10 - 15 sek po czyn na ok. 30sek gaśnie i tak w koło.

Byłem u gazownika. Sprawdził emulator sondy lambda, powiedział, że działa prawidłowo i praktycznie tylko trochę podregulował ale to nic nie dało. Widziałem, że nie ma za bardzo pojęcia od czego tak się dzieje.

Proszę o jakieś sugestie. Co sprawdzić czy podregulować ewentualnie co podpowiedzieć gazownikowi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności