Skocz do zawartości

Problem z odpalaniem - zalewanie świec !


Gość dgt1410

Rekomendowane odpowiedzi

Każ gazownikowi podnieść ilość awaryjnych odpaleń na 20 np.

Świece może zalewać Pb.Jeżeli do awaryjnego odpalenia używasz tylko LPG to paliwo wykluczasz.Tak?

A w ogóle to nie masz łatwego problemu bo w sumie to za każdym razem przed odpalaniem przydałoby się podpiąć do kompa i patrzyć na parametry

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Każ gazownikowi podnieść ilość awaryjnych odpaleń na 20 np.

Świece może zalewać Pb.Jeżeli do awaryjnego odpalenia używasz tylko LPG to paliwo wykluczasz.Tak?

Ale w którym momencie mam odpalać na gazie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w którym?Zamiast odpalić na Pb odpalasz na LPG.Instrukcję jak to zrobić znajdziesz w internecie lub w swojej instrukcjiLPG

 

 

 

 

W sumie to gdybyś kupił OpComa i interfejs do LPG to już dawno by ci się spłacił

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w którym?Zamiast odpalić na Pb odpalasz na LPG.Instrukcję jak to zrobić znajdziesz w internecie lub w swojej instrukcjiLPG

 

 

 

 

W sumie to gdybyś kupił OpComa i interfejs do LPG to już dawno by ci się spłacił

Uparty jesteś ! Jeżeli problem z odpalaniem pojawia się nieoczekiwanie to odpalanie awaryjne na samym gazie w byle jakim momencie co mi da. ?

W serwisie opla już bywałem ze 3 razy i nic nie wykryli,zaś sam serwis gazowy też nic nie dał.Wgrane mam nawet najnowsze dostępne oprogramowanie w kompie samochodu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zostaje ci kupić Opcoma i samemu pooglądać parametry czujników.Ale jak wcześnie pisałeś ja bym obstawał za tym że coś jest z LPG .Jeździłeś na Pb i był spokój po przełączeniu na LPG zwariował.W dalszym ciągu mam wrażenie że jest źle wyregulowane LPG.

Swoją drogą paliwo miałbyś chrzczone w całym rejonie?

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zostaje ci kupić Opcoma i samemu pooglądać parametry czujników.Ale jak wcześnie pisałeś ja bym obstawał za tym że coś jest z LPG .Jeździłeś na Pb i był spokój po przełączeniu na LPG zwariował.W dalszym ciągu mam wrażenie że jest źle wyregulowane LPG.

Swoją drogą paliwo miałbyś chrzczone w całym rejonie

Widzę,że uparłeś się na gaz.Tylko mały problem,że ja jeżdżę od około 4 miesięcy na samej benzynie tylko lawiruję między PB95,PB98 lub ich mieszanka. Ten problem jest na PB98 najrzadszy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do końca nie wiadomo co powoduje zalewanie swiec, jezeli problem nie wystapi na lpg to byłaby podpowiedz że nalezy skupic sie na układzie paliwowym, natomiast jezeli wystapi to na układzie zapłonowym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do końca nie wiadomo co powoduje zalewanie swiec, jezeli problem nie wystapi na lpg to byłaby podpowiedz że nalezy skupic sie na układzie paliwowym, natomiast jezeli wystapi to na układzie zapłonowym.

Wiesz ja oprócz silnika to chyba wszystko wymieniłem.Świece nawet irydowe,ale szybko klękły,przewody,aparat zapłonowy,czujnik położenia wałka rozrządu,temperatury wody. Ciśnienie paliwa podawane przez pompę było sprawdzane.Niesamowite koszty i nic

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę,że uparłeś się na gaz.Tylko mały problem,że ja jeżdżę od około 4 miesięcy

 

A gdzie to pisałeś?Uparłem się na LPG bo ty go masz a to są dodatkowe problemy jeżeli chodzi o zdiagnozowanie.Sam pisałeś że gdy miałeś wyłączone LPG było w porządku. Po włączeniu po jakimś czasie zaczeło się sypać.Może całkowite odpięcie wtyczki od sterownika LPG pomoże.Może jest coś źle podpięte LPG i wywołuje zakłócenia rozwalając mapę Pb.

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A gdzie to pisałeś?Uparłem się na LPG bo ty go masz a to są dodatkowe problemy jeżeli chodzi o zdiagnozowanie.Sam pisałeś że gdy miałeś wyłączone LPG było w porządku. Po włączeniu po jakimś czasie zaczeło się sypać.Może całkowite odpięcie wtyczki od sterownika LPG pomoże.Może jest coś źle podpięte LPG i wywołuje zakłócenia rozwalając mapę Pb.

Tak pisałem,ale w tym czasie nie rozpatruję gazu,bo na nim nie jeżdżę.ale mam zatankowane na fula i raz jeździłem parę kilometrów.A ilość awaryjnego odpalania na gazie jest tylko możliwa w ilości 5 razy określona przez producenta, potem kasowanie przez serwis.Gaz miałem odpinany na cewce przy butli,wyciągany bezpiecznik przed centralką. Może i masz rację tylko ciężko wymóc właściwy tok myślenia gazowników,gdyż oni uważają,że z ich strony wszystko w porządku.W jednym warsztacie zostawiłem go na parę dni i oni podejrzewali,że jest coś z mapowaniem i może silnik dostaje przy uruchomieniu dwa paliwa jednocześnie.Codziennie odpalali i obserwowali parametry,ale nic niepokojącego nie zauważyli.Tak zazwyczaj tak zawsze się dzieje jak oddaje do warsztatu gra i hula,a gdy zabiorę parę dni i już wraca zmora z odpalaniem.Samochód był sprowadzony w lipcu z Austrii i dopiero po miesiącu zamontowałem instalację i wszystko było ok do jesieni i się zaczęło.Gdyby to, że mogę sobie tymczasowo poradzić,aby odpalić i lubię to autko to pewnie już bym je sprzedał.Drugi negatywny aspekt problemu to,że pomimo możliwości użycia lawety z ubezpieczenia jest dolny limit kilometrów, który wiąże dalsze działanie.Chciałem po próbie nie odpalenia odstawić go do serwisu,albo aby ktoś przyjechał do mnie spełzło na niczym.Kontaktowałem się również z General Motors w Warszawie ,który interesował się problemem .Będę musiał jeszcze raz do nich zadzwonić może coś to da.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności