Skocz do zawartości

Problem z odpalaniem - zalewanie świec !


Gość dgt1410

Rekomendowane odpowiedzi

Wyobraźcie sobie,że po wymianie świec irydowych,bo po wywaleniu błędu 301 okazało,że zjeb... się jedna ,samochód hulał przez dwa tygodnie.W momencie, gdy włączyłem gaz po trzech dniach znowu zalane świece,a po wyczyszczeniu i osuszeniu odpala od kopa.Gaz znowu wyłączyłem.W serwisie powiedzieli mi,że w silniku musi coś być,ale to po rozbiurce wyjdzie ,a koszt od 3,5 do 6 tys.zł Samochód wart 10 tys.,a oni kosmici.Zastanawiam mnie jeden wątek związany ze stacją,gdzie tankuję oba paliwa.Przecież po zamontowaniu gazu jeździłem przez rok bez problemu.W międzyczasie zmienił się właściciel stacji i może te cholery coś dodają,że silnik głupieje ! Zmienię stację i zobaczę,a silnik i tak będę musiał wiosną robił,bo już czas .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość misiek775

Ja bym podejrzewał że gaz zle ustawiony ( za ubogo) - korekta paliwowa w duzym plusie. Po odpaleniu na benzynie z tego powodu zalewa. Sproboja gasic na benzynie tzn z 1-2 km jazdy przed zgaszeniem na benzynie.

Nie jest to wina stacji - tylko regulacji lub naprawy instalacji lpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zmieniłem stację na BP i zacząłem wlewać 98 i jeżdżąc na benzynie nic się nie działo.Jak odważyłem się przełączyć na gaz i przejechałem około 70 km i przed wyłączeniem silnika przejechałem na benzynie z 2 km to rankiem następnego dnia był już poważny problem z odpalaniem. Następnym razem przed zgaszeniem po jeździe na gazie przejechałem z 30 km i następnego ranka było ok . I tak jeżdżę na benzynie i jest jako tako,ale kilka dni temu zalałem 95 i odpalanie na zimnym silniku nie jest właściwe , bo przez około 10 s. chodzi nierównomiernie i zapala mi się kontrolka sam.z klucz. Podłączyłem się swoim ustrojstwem do komputera i wyskoczyło mi kilka błędów P0340, P0103,oczywiście skasowałem je i następnego dnia ponownie pojawił się błąd, więc tym razem podjechałem do fachowców i im wyszło że z czujnika położenia wału zły sygnał i tylko. Zdziwiło mnie to dlaczego tylko jeden skoro na moim amatorskim po WiFi i smartphonie Tarque wyszło więcej błędów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak jeździsz tylko na benzynie to też tak jest?

Tez tak się dzieje.Zmieniłem stację benzynową i zauważyłem,że lejąc PB 95 problem pojawia się często,zaś gdy jeżdżę na PB 98 problem jest rzadszy.Czyżby oktany coś dawały.Jest to jakaś wskazówka dla dobrego fachowca, ale gdzie go znaleźć ?Ostatnio musiałem wymienić czujnik położenia wałka rozrządu,bo zaczął świrować i myślałem,że zgodnie z wcześniejszą sugestią na forum to mógłby być jednym z głównych czynników,ale moja nadzieja trwała krótko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj go na zimnym odpalić awaryjnie na LPG.Poszukaj instrukcji jak to zrobić.Myślę że masz tą opcję włączoną przez gazownika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czego to miałoby dowodzić.Problem z odpalaniem pojawia się na benzynie i nie codziennie.Teraz po zatankowaniu PB95, następnego dnia nie odpalił, tak jak i następnego.Zaś trzeciego odpalił.Gaz mam na sterowniku wyłączony.Poza tym instalacja uruchamia się po osiągnięciu temperatury.Wtryski gazowe są szczelne,bo sprawdzałem w dwóch punktach.Testowałem również całkowite opróżnienie gazu z układu i butli,ale oczekiwanego efektu nie dało.Od samego początku powstania problemu z odpalaniem objawy się zmieniły. Przedtem albo zalewał 3 świece teraz zalewa wszystkie i tylko wykręcenie,wyczyszczenie i osuszenie np.zapalniczką pomagała.Wystarczyły ponad 5 godzin przerwy pracy silnika,aby nie odpalił.Warunki atmosferyczne bywały różne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czego to miałoby dowodzić.

No to pomyśl czego dowodzi.Jeżeli odpalisz na LPG i nie będzie problemów to wykluczysz część wspólną jaką jest elektronika a potwierdzisz że masz do roboty układ paliwowyPb

 

 

 

Poza tym instalacja uruchamia się po osiągnięciu temperatury

 

W każdej można odpalić awaryjnie tylko na LPG.I raczej wszyscy gazownicy włączają opcję awaryjnego uruchomienia na LPG w sterowniku LPG

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem,że mogę odpalić awaryjnie tylko 5 razy potem blokada.Tylko jedno pytanie kiedy mam odpalić awaryjnie na gazie skoro na 100% nie mogę przewidzieć kiedy pojawi się problem.Jeżeli zaś wtedy kiedy nie odpala,to świece są zalane i na samym gazie da radę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności