Skocz do zawartości

Czy zaślepiony egr musi być sprawny?


basteeq

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 27
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

90% niesprawnosci egrów to nie to ze elektromagnes nie dziala tylko ten potencjometr dajacy sygnal o pozycji jego szwankuje. Bez rozbierania wystarczy tylko otworek wywiercic w tym centralnym szczytowym punkcie i tam zapodac odrdzewiacza. Przeplukac przez to ten potencjometr i powinien juz egr pokazywac prawidlowe czyli plynne otwarcie zaworu. Mozna odpiac wtyczke i tez auto bedzie jezdzic poprawnie. Ostatnio kolega przyjechal astra G z silnikiem 1.6 16V i wystarczylo ze mu zafundowalem rozruszanie tego egr opcomem i juz autko nie falowalo nie gaslo. To oczeiwscie zabiegi takie raczej tymczasowe i nie ma gwarancji ile to posmiga. Uzywka egr to tez loteria i nie sprawdzisz raczje tak na szybkiego sprawnosci egr ze szrotu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak musi być sprawny potencjometr położenia EGR. Czyli nie może być błędu od niego.

 

Właśnie o tym pisałem na początku.


Ale w sumie to warto jeszcze poszukać bo nie pamiętam czy można w X10XE programowo wyłączyć EGR jak ja mam w Z16XE

I było by po problemie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze.. czyli jak sprawdze grzybek i bedzie sprawny to i tak potencjometr może być walnięty :/ Najprościej by było kupić nową ale nie bardzo chce wkładać w ten samochód jakieś większe pieniądze. Chyba zaryzykuje i kupie ten używany i zaślepie od razu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie rozumiem po co chcesz go wymieniać?

Pisałem ci że zaślepia się sprawny EGR.

Czyli chodzi o to aby nie wywalało błędu potencjometru.

Czyli jeżeli nie wywala takiego błędu to masz go sprawnego ale np.sklejonego.

Czyli podepnij się do diagnostyki i sprawdź jaki bład masz(czy w ogóle masz)

 

Jeżeli błędu od potencjometru( jest tylko błąd przepływu) nie ma to wyczyść go do porządku ,zaślep i zobaczysz co będzie dalej.

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja też ci przecież pisałem kilkukrotnie abyś w końcu zabrał sie za konkretne odczytanie błędów a nie snucie domysłów.

Odczytasz błędy to napisz co wyszło

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

min_9fc7026e80348f3985562b64c93b.jpg

 

Wez w tym co zaznaczylem w kolku czerownym zrób dziurkę i napsikaj tam odrdzewiacza. Potem rozruszaj zawor najlepiej podpinajac bateryjke by poruszac tym potencjometrem z wsrodku. Sam grzybek tez wyczysc i popsikaj bo nie zawadzi. nie krepuj sie go tak elektrycznie pomolestowac z 5-10 minut. Wtedy go zamontuj i sprawdz czy bledy wywala po jezdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności