Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem może ktoś miał podobnie i podpowie. 

W moim opelku na kołach letnich było ok. 

Po zmianie na zimowe przy prędkości 95 do 115 drży kierownica i cały przód autka po przekroczeniu grórnej wartości drżenie zanika, jak również gdy popuszczam gaz. 

Podpowiem że przekładałem koła z tyłu na przód i zmniejszyła się skala drżenia w zakresie prędkości 100 do 110 km/h. 

Jaka może być przyczyna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Niestety nie koła były wyważone poraz kolejny u innego gumiarza i efekt pozostał. 

Lecz dziś założyłem letnie na których było ok. 

Później napisze jaki był efekt. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maniek333 napisał:

Opony do wywalenia pewnie

A i nie koniecznie - mogą być też i obręcze/ felgi krzywe.

Dlatego ja jeżdżę do kumatego gumiarza który przed wyważeniem koła sprawdza jak koło zachowuje się na maszynie.

Najczęściej nawet nie paczą na koła tylko zakładają ciężarki według wskazań komputera.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jest kilka rzeczy które mogą odpowiadać za drżenie. Tarcze, przeguby, półosie, łożyska. Jeśli po wyważaniu, zmianie kół nic się nie zmieniło, to zacząłbym od wizualnego sprawdzenia tych elementów. Podnieść auto, pokręcić kołami, zobaczyć czy tarcza nie trze bardziej w pewnym momencie, obejrzeć gumy przegubów (również tych wewnętrznych). Zobaczyć jak wyglądają półosie. Nie wiem czy u ciebie na dłuższej nie ma dodatkowo ciężarku. 

 

A, i bym zapomniał. Oczywiście oczyścić miejsce mocowania koła z wszelkiej rdzy. W szczególności pierścień w około piasty. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze sprawdź przy danej prędkości np 100km/h zredukuj z 5 na 4 i zachowaj stałą prędkość i zobacz czy znika drżenie. Auto mi tak latało na wyrobionym przegubie, złap w rękę półoś i sprawdź luzy góra/dół lewo/prawo. Ogólnie też pod względem luzów całe zawieszenie przednie, czy jakaś sprężyna nie jest pęknięta, trzeba od skrzyni aż po śrubę mocującą mc persona i śrubę koła wszystko sprawdzić. Domniemanie na odległość siedząc przed kompem to wyzwanie, nie ma jak to na żywo badać temat. A na odległość to po nitce do kłębka. Ktoś wreszcie trafi z sugestią albo sam znajdziesz, wtedy napisz co się wydarzyło ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli nie masz warunków żeby to sprawdzić samemu to podjedź na stację diagnostyczną na szarpaki. Powinni sprawdzić to za pare złotych [emoji6]

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maniek333 napisał:

podjedź na stację diagnostyczną na szarpaki.

Daję głowę że na szarpakach nie wykryją.

Takie usterki to albo sam drążąc temat do najmniejszej podkładki , albo mechanik który jest bardzo precyzyjny i będzie mu się chciało szukać.

I oczywiście auto nie stojące na kołach lecz dźwignięte do góry.

I sprawdzanie najdrobniejszego luzu

Breszka i własna ręka.

To są najdokładniejsze czujniki

A jeżeli to nie pomoże to jak pisałem wcześniej mechanik z czujnikiem mikrometrycznym i pomiar bicia tarcz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności