Skocz do zawartości

Astra 1.7 CDTI 2006 Kopci i odcina moc


Gość Stan0106

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Stan0106

Witam wszystkich.

Mam problem z Astrą 1,7 CDTI z 2006 roku.

Wcześniej miałem problem z mocą i kopcił strasznie, po testach wyszło, że wtryski są padnięte i geometria turbiny, wtryski wymienione na nowe, turbina po regeneracji, a auto dalej ma ten sam problem, a mianowicie:

- przy odpaleniu auta na zimno zapala się serwis, po przejechaniu kilkuset metrów gaśnie na kilka sekund i zapala się z powrotem, na ciepłym silniku nie zapala się.

- przez pierwszy tydzień super chodziło, jedynie kopcenie nie ustało, serwis się tłumaczy, że wywala cały syf ze środka co się nazbierał, ale nie chce mi się wierzyć w to. Teraz przy przyspieszaniu silnik dostaje drgawek, ciężko to opisać, podobne uczucie jakby koło było do wyważenia jedynie nie bije w kierownicę, a się niesie po całym aucie i to tylko przy przyspieszaniu, plus zaczął ograniczać moc i raz mi zgasł na szybkości koło 140 km/h.

Wszystko było sprawdzone, mówią że wszystko drożne, EGR działa, jest czysty.

Przy zgaszeniu pojawia się napis INSP, sprawdzę co dokładnie za błąd i podam później. 

A i jeszcze, na rozgrzanym silniu ciężko pali, na zimnym czasem też.

Nie mam siły na te auto i mechaników, a na autoryzowany serwis tak jak wiele kogo mnie nie stać.

Proszę o pomoc, z góry dziękuję.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się właśnie że zabulisz za naprawę w rozrachunku końcowym że dwa razy tyle co w ASO. 

 

Jak znam życie to ci fundneli niepotrzebnie wymianę czy tam regenerację tych wtrysków a ekspertów od wtrysków CR i pompowtryskow za wiele nie ma na rynku bo reszta tylko udaje że to robi poprawnie. 

Po mojemu to wpierw powinieneś zbadać parametry pracy silnika. Czyli ciśnienie na szynie i na jałowych i pod obciążeniem oraz ciśnienie doładowania turbiny podczas przyspieszania. Itd itd. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stan0106

Czyli podpiąć komputer i pojeździć?

A ile może kosztować diagnoza w ASO i ewentualna wycena całkowitej naprawy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stan0106

Sprawdziłem błędy.

Pokazało następujące:

ECN 000256

ECN 000275

ECN 03800F

Czy jest gdzieś dokładny opis usterki a nie ogólne zagadnienie?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stan0106

A nie ma jakiegoś rozszerzenia tych błędów?

Bo to samo znalazłem wcześniej, a nie ma opisu końcówki, czyli dokładnej przyczyny, bo tu sporo zostaje zagadek.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności