Skocz do zawartości

[Meriva B] demontaż fabrycznej instalacji LPG


Gość A_FLY

Rekomendowane odpowiedzi

Arek może zdemontować całość LPG i przeprogramować sterownik, ale nie zamontuje nowej instalacji. Do tego trzeba mieć uprawnienia.

Umiejętność montażu LPG to jedno, a papier to drugie. Arek nie ma papieru. Gdyby COKOLWIEK się stało z winy LPG i skutkiem tego byłyby straty w mieniu, czy też uszczerbek na zdrowiu lub śmierć człowieka, to Arek pójdzie siedzieć na długie lata.

Arek nie robi "na Janusza". Bądź mądry i też tak nie rób, bądź jak Arek :D

Skorzystaj z punktu montażu LPG, mają uprawnienia i kwity na takie rzeczy.

Jako podpowiedź:

jeśli zbiornik LPG ma jeszcze 3 lata homologacji, to spokojnie można go zostawić razem z przewodami i osprzętem (wielozawór, zawór tankowania, wiązkę elektryczną do wielozaworu itp), można wykorzystać oryginalną wiązkę LPG i do niej wpiąć nowy sterownik (uciąć tylko wtyczkę i do niej przyłączyć wtyczkę nowego sterownika). W jakimś stopniu ograniczy to koszty. Powinno być kilka stów taniej. Nowy sterownik, nowe wtryski, nowy parownik i poleci po przeprogramowaniu sterownika. Choć osobiście pokusiłbym się o pozostawienie oprogramowania i powalczyłbym, aby uruchomić z nowym sterownikiem oryginalny przycisk LPG na konsoli oraz emulację wskazań ilości gazu na zegarach.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie sprawa wygląda następująco znalazłem warsztat  który nie demontuje instalacji wstawia nową z starej instalacji zostaje butla i chyba wiozawór  które zostaną wykorzystane ponownie, także poznałem gościa który ma już to zrobione w meriwie z fabryczną instalacją przejechał już prawie 80 tys km jedyny mankament to przy każdym odpaleniu samochodu pojawia się na kompie info o niskim stanie paliwa LPG wystarczy to skasować i już ok do następnego odpalenia mówił jeszcze o jednej informacji ale także kasuje się ją tak samo. Jestem umówiony na montaż dam info jak wyszło ,ale dopiero przyszłym miesiącu. Zapomniałem dodać nie przeprogramowuję narazie auta nie wiem jakie to koszty i gdzie to zrobić. Jak może ktoś dać namiar to bym to może rozważył. Z góry dzięki.

Edytowane przez Buków

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Buków napisał:

pojawia się na kompie info o niskim stanie paliwa LPG wystarczy to skasować i już ok do następnego odpalenia mówił jeszcze o jednej informacji ale także kasuje się ją tak samo

Sterownik silnika nie jest przeprogramowany. Dlatego napisałem, że powalczyłbym z tym.

 

 

2 godziny temu, Buków napisał:

nie wiem jakie to koszty i gdzie to zrobić.

Każde ASO lub warsztat posiadający subskrypcję Opla. Koszty: oprogramowanie ok. 40 euro + usługa programowania ok. 280.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wychodzi około 500 stówek a ja ja gdzieś słyszałem 1500 więc jest sprawą do przemyślenia. Jeszcze raz dzięki za pomoc jak będę po zabiegu dam informację. Dziś może jeszcze podzwonię w sprawie przeprogramowania ,a czy lepiej to zrobić przed czy po montażu instalacji ?

Edytowane przez Buków

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 24.08.2022 o 18:57, ArKos napisał:

Po.

No i po instalacji niestety są problemy wyświetla się komunikat ESP oraz jakiś inny błąd który można skasować natomiast ESP wyskakuje na gazie losowo a na benzynie nie samochód jeździ idealnie na obu paliwach. Tylko ten błąd ESP na desce denerwuje jest to niestety powiązane z oprogramowaniem auta podobnież komp samochodu nie widzi wtrysku gazu no bo jak jak jedzie na dołożonej instalacji ,chyba się nie obejdzie bez wyprogramowania. Samochód dalej w warsztacie jutro zobaczę co da się zrobić z oprogramowaniem.

Edytowane przez Buków

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest szansa dostać namiar na kogoś kto robi porządnie wyprogramowania pocichu liczę wiadomo na kogo:) zależy mi na czasie chodzi o podjęcie decyzji co mam robić dalej serwis się wypioł powiedział że nie może tego wykonać. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności