Skocz do zawartości

Problem z odpalaniem


Gość Sulek44

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sulek44

Witam

Posiadam merivke z 2004 roku. 1.7 CDTI 101km. Jestem tu nowy przeglądałem forum ale nic nie znalazłem w temacie a więc do rzeczy. 

Dziś rano nie chciała zapalić. Po powrocie z pracy podjąłem wyzwanie by odpalić. Próbowałem na samostarcie niby załapała ale nie odpaliła. Odpialem klemy na parę minut . Pogrzebałem przy wtyczkach czy się nie wypiely  i niby ok. Paliwo przy filtrze niby dochodzi. Podpiąłem klemy i nadal nic . Po spaleniu papierosa i ponownej próbie odpalił. Pochodzil chwilę i zgasł. Znów miał ciężko odpalić ale odpalił i znowu zgasł. Odpaliłem trzymałem na gazie żeby się podgrzał ale i tak gasł. 

Po upływie 2 godzin od ostatniego odpalania stwierdziłem że odpalę może mu przeszło a tu niespodzianka odpalił ale obroty trzymał na poziomie 400 obrotów i nie reagował na wciśnięcie gazu . Miał ktoś taki przypadek ?

Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiedziała diagnostyka na komputerze?

Kiedy był wymieniany filtr paliwa.

Jak sprawdziłeś że paliwo dochodzi?

Bo,, niby'' to tyle co ,, prawie''

No i ciekawe jak jest z rozrządem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sulek44

Diagnostyka będzie dzisiaj.

Na węzykach widać że paliwo przeplywa. 

A co z rozrządem nie mam pojęcia, ponieważ jest swieżo zakupiony i raczej wszystkie niespodzianki przede mną 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sulek44

Po podłączeniu komputerka wyszedł błąd przekaźnika świec żarowych . Po usunięciu usterki było ok. Dodatkowo wymieniłem filtr paliwa i jest wszystko ok:-D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sulek44

No i problem powrócił po 24h. Ale zauważyłem że jak nie padało palił dobrze a jak popadało problem powrócił . Czyżby przebicie na kablach ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sulek44

Oby tak. Ale jak sie odpali i od razu się ruszy to nie zgasnie. Jak się dogrzeje jest ok. Czasem nie reaguje na gas po podgrzaniu silnika chodzi na bardzo niskich obrotach. Wydaje mi się że będzie kilka niespodzianek które pojawiły się naraz. Ale oby była tylko wtyczka ... Będzie szukanie ....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sulek44

Żadne wtyczki . Nic z elektryka związane . Poprostu smok w baku paliwa był zatkany szlamem. Wymoczenie w benzynie i przdmuchanie powietrzem pomogło. Jeszcze tak myślę do paliwa dodać uszlachetniacz do paliwa żeby przeczyscic układ . Teraz myślę że definitywnie zagadka rozwiązana :rolleyes:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2020 o 16:52, Sulek44 napisał:

Ale zauważyłem że jak nie padało palił dobrze a jak popadało problem powrócił

 

20 minut temu, Sulek44 napisał:

Poprostu smok w baku paliwa był zatkany szlamem

 

I to by miało wpływ na to że podczas wilgoci jest gorzej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość rajtkezjusz

Witam . Założyłem konto na prośbę właściciela pojazdu Meriva 1.7 CDTi bez DPF - człowiek starszy . Silnik super ,ale mam pytanie o odpalanie .Nie zauważyłem kontrolki świec żarowych -mechanik sprawdził temat świec -przekaźnik stuka ,świece grzeją -wszystko ok ,ale tej kontrolki choćby na ułamek sekundy nie uświadczam -może być tak ,że ona nie zapala się ?Szukałem podpowiedzi na necie ,ale jedni piszą ,że zawsze się zapala ,inni ,że w sumie nigdy ,no może gdy jest -15 na dworze itd . Następny temat ,miałem inne diesle i tam zapalały na dotyk ,ten trzeba jakby o jeden obrót rozrusznika dłużej przytrzymać ,nie jest na dotyk (może to prawidłowo ,nie miałem do czynienia z silnikiem isuzu jeszcze ,tylko fiatowskimi ). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności